„Fakt”: w przyszłym roku Jarosław Kaczyński wycofa się z polityki

Jarosław Kaczyński ma zamiar wycofać się z czynnej polityki po wyborach parlamentarnych w 2019 roku, niezależnie od ich wyniku. – napisał w środę dziennik „Fakt” powołując się na opinie krążące w Prawie i Sprawiedliwości.

Według tych doniesień Kaczyński miałby zrezygnować z przywództwa w Prawie i Sprawiedliwości i zostać honorowym prezesem partii. Anonimowi politycy PiS twierdzą, że w tej sytuacji i tak zachowa rzeczywistą władzę w PiS. „Oczywiście i tak będzie rządził, ale ze swojego Sulejówka” – pisze gazeta. „Fakt” nie wyklucza, że możliwe odejście Jarosława Kaczyńskiego jest związane z jego kłopotami zdrowotnymi.

– Informacja poszła i to siłą wodospadu – cytuje „Fakt” jednego ze współpracowników Kaczyńskiego wypowiadającego się anonimowo. – Znam Jarka ponad 30 lat. Nie wiem, czy wypuścił to dlatego, że chce – jak to on – „wybadać” reakcję w PiS, czy rzeczywiście taką podjął decyzję. – spekuluje inny polityk PiS.

We wtorek „Fakt” napisał także, również powołując się na opinie krążące w PiS, że na swojego następcę Jarosław Kaczyński namaścił już Joachima Brudzińskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Brudziński: Jarosław Kaczyński nie wybiera się na polityczną emeryturę

Jak przypomniał dziennik, Jarosław Kaczyński wspominał kiedyś o „odejściu do Sulejówka” wzorem Piłsudskiego. W 1994 roku w wywiadzie dla Teresy Torańskiej powiedział, że najbardziej chciałby zostać „szefem silnej, bardzo wpływowej, współtworzącej albo tworzącej rząd partii”, a jego drugim marzeniem było zostanie „emerytowanym zbawcą Narodu”.

Przypomnijmy, że minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział w ubiegłym tygodniu, że Jarosław Kaczyński trafił na początku maja br. do Wojskowego Instytutu Medycznego „w stanie zagrożenia życia”. Prezes PiS spędził w szpitalu 37 dni. Oficjalnie powodem hospitalizacji 69-letniego polityka była choroba zwyrodnieniowa kolana.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński ostrzega przed możliwością przegranej PiS w wyborach

Kresy.pl / „Fakt”

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz