Prezydent Poroszenko po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim oświadczył, że polski prezydent zadeklarował udzielenie poważnych rozmiarów kredytu.

Kredyt o równowartości 100 milionów euro przeznaczony ma zostać przez Ukraińców na inwestycje w sektor energetyczny i zabezpieczenie granic. Kwota ma zostać podzielono na oba cele równo na pół. Ukraińcy za polskie pieniądze mają przede wszystkim walczyć z korupcją na przejściach granicznych, a także zmodernizować swoje elektrociepłownie.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jan53 :

    Latwo wydaje się nie swoje pieniądze.Tusek wplacil 6mld.euro na Grecje.Gdzie i kiedy nam zostaną zwrócone?Kopacz wspanialomyslnie daje nie swoje 300mln.zl na „ukrainska gospodarke”ktorej już prawie nie ma.Bulu daje 100mln.euro z czego 50mln.na walke z korupcja na Ukrainie.Czy ten smieszny człowiek wie ze te 50 mln.euro już ukraińscy urzędnicy podzielili miedzy siebie i swoje rodziny w ramach „walki z korupcja”?Ciekaww jestem ile dalby ze swoich każdy z nich na te „pomoce” gdyby zaszla taka potrzeba.Chyba nic bo to ponoc straszne kutwy.