Prezydent Poroszenko po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim oświadczył, że polski prezydent zadeklarował udzielenie poważnych rozmiarów kredytu.

Kredyt o równowartości 100 milionów euro przeznaczony ma zostać przez Ukraińców na inwestycje w sektor energetyczny i zabezpieczenie granic. Kwota ma zostać podzielono na oba cele równo na pół. Ukraińcy za polskie pieniądze mają przede wszystkim walczyć z korupcją na przejściach granicznych, a także zmodernizować swoje elektrociepłownie.

unian.net/kresy.pl

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jan53
    jan53 :

    Latwo wydaje się nie swoje pieniądze.Tusek wplacil 6mld.euro na Grecje.Gdzie i kiedy nam zostaną zwrócone?Kopacz wspanialomyslnie daje nie swoje 300mln.zl na „ukrainska gospodarke”ktorej już prawie nie ma.Bulu daje 100mln.euro z czego 50mln.na walke z korupcja na Ukrainie.Czy ten smieszny człowiek wie ze te 50 mln.euro już ukraińscy urzędnicy podzielili miedzy siebie i swoje rodziny w ramach „walki z korupcja”?Ciekaww jestem ile dalby ze swoich każdy z nich na te „pomoce” gdyby zaszla taka potrzeba.Chyba nic bo to ponoc straszne kutwy.