Prezydent Poroszenko po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim oświadczył, że polski prezydent zadeklarował udzielenie poważnych rozmiarów kredytu.

Kredyt o równowartości 100 milionów euro przeznaczony ma zostać przez Ukraińców na inwestycje w sektor energetyczny i zabezpieczenie granic. Kwota ma zostać podzielono na oba cele równo na pół. Ukraińcy za polskie pieniądze mają przede wszystkim walczyć z korupcją na przejściach granicznych, a także zmodernizować swoje elektrociepłownie.unian.net/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jan53 :

    Latwo wydaje się nie swoje pieniądze.Tusek wplacil 6mld.euro na Grecje.Gdzie i kiedy nam zostaną zwrócone?Kopacz wspanialomyslnie daje nie swoje 300mln.zl na „ukrainska gospodarke”ktorej już prawie nie ma.Bulu daje 100mln.euro z czego 50mln.na walke z korupcja na Ukrainie.Czy ten smieszny człowiek wie ze te 50 mln.euro już ukraińscy urzędnicy podzielili miedzy siebie i swoje rodziny w ramach „walki z korupcja”?Ciekaww jestem ile dalby ze swoich każdy z nich na te „pomoce” gdyby zaszla taka potrzeba.Chyba nic bo to ponoc straszne kutwy.