Arsenij Jaceniuk ogłosił obietnicę premier Kopacz wydzielenia Ukrainie z naszych środków publicznych 100 milionów euro kredytu.

Spłata tej sumy odłożona jest na 10 lat. Jaceniuk ogłosił tę informację w czasie przeprowadzonej wspólnie z Kopacz konferencji prasowej.

Dodatkowo premier Kopacz zapowiedziała ufundowanie dodatkowych 500 stypendiów dla obywateli Ukrainy z rodzin żołnierzy armii ukraińskiej.

hromadske.tv/kresy.pl

72 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • votum_separatum
   votum_separatum :

   Proszę Państwa, redakcjo! Proszę zwrócić uwagę na użytkownika Tutejszego który prowokuje forumowiczów i zaciemnia dyskusję, porównując dwa jego wpisy: „Tutejszym: 19.01.2015 20:46 – …To jest hańba dla naszego nie polskiego rządu PO. Bardzo proszę Forumowiczów – pomóżcie.” –
   Tutejszym: 19.01.2015 21:31-Ruski agencie Sylwia, wzywasz nas Polaków do zamachu stanu w naszym kraju? Poszło won ty ruskie pedalskie ścierwo. – To klasyczna krecia robota! Raz zarzuca rządowi polskiemu nie polskość, a zaraz użytkownika forum wyrażającego podobne zdanie atakuje wulgaryzmami!

  • sobiepan
   sobiepan :

   Znalezione w sieci :;,,Będąc starszą lekarką (7). Chciałam zbadać górników, ale to oni mnie zbadali. I skierowali na dalszą obserwację.Ci górnicy, to zupełnie kulturalni ludzie, z nimi zawsze można się dogadać. Nie tak, jak z Kaczyńskim, czy nawet z Gowinem. Co prawda najpierw myślałam, że pojadę, zbadam, podpiszę receptę, którą wcześniej w Warszawie ktoś mi przygotował, ale życie, jak to życie… Wszystko na odwrót. W końcu, muszę to przyznać, bo to żaden wstyd. To oni mnie jednak zbadali, choć mieli pod ręką tylko prymitywną aparaturę diagnostyczną.Wszyscy przecież wiedzą, że jestem kobietą łatwowierną. Jak mi mówili, że na metr, to powtarzałam „na metr”, jak mi Donek przysięgał, że nigdzie się nie wybiera, to ja to samo wszystkim powtarzałam. Czuję się wprawdzie nadal bardzo dobrze, lecz górnicy skierowali mnie na obserwację. W odwecie Kidawa – Błońska zaleciła obserwację Dudy. Na razie tyle. Górników uratowałam, pędzę teraz ratować Ukraińców. Zanim mnie popędzą. autor: Tomasz Domalewski”

    • zefir
     zefir :

     „tagore”,to nie tak jak wywodzisz.Pomyśl:z jednej strony dajesz pieniądze i np węgiel,a z drugiej strony otrzymujesz tylko pieniądze/równowartość węgla/-to te „pieniądze z linii kredytowej po dokonaniu zakupu wracają do Polskiej gospodarki”.Dałeś dwa wartościowe składniki,a otrzymałeś równowartość tylko jednego składnika.Druga strona po zakupie dalej wisi nam równowartośc drugiego składnika!Nie będzie nam „wisiała” tylko wtedy gdy jeden z tych składników jest BEZZWROTNĄ DAROWIZNĄ,ale chyba nie o to chodzi.Jeśli nie to druga strona oprócz zapłaty za węgiel/z naszej kasy/winna zwrócić również te pieniądze przekazane w ramach linii kredytowej.Bilans musi być zerowy.
     Tak naprawdę istotą tej trasakcji zwanej „linią kredytową” jest to,że rząd polski nie przekazuje Ukrainie żadnych pieniędzy,tylko towar/np.węgiel/i różne usługi o wartości 100mln euro,udzielając zgody na odroczenie płatności.To nasz rząd wykupuje ten węgiel i usługowe świadczenia,które przekazuje Ukrainie w ramach tej linii kredytowej.Oczywiście,że dla oceny tej transakcji ważne są:uzgodniona cena transakcyjna eksportowanego węgla,świadczonych usług,oraz oprocentowaniezamrożonego kapitału z tytułu odroczenia płatności.

 1. wepwawet
  wepwawet :

  Huraaa! 100 milionów euro kredytu dla Ukrainy – to dobrze, ale czemu nie jest to darowizna? Wszak bogatych Lachów stać na taki gest – żartowałem – coś czuję, że to darowizna, tylko inaczej nazwana. 😀 — 500 dodatkowych stypendiów dla Ukraińców, bardzo dobrze, wszak mamy ich w Polsce wciąż za mało – szczególnie w zakierzońskim kraju. Rozumiem, że stypendia przypadną członkom rodzin najbardziej zasłużonym w boju herojom Samoistnej. Teraz przynajmniej bracia nasi nie będą musieli się szmacić udowadniając polskie korzenie, czy też wydawać diengi na zakup karty. Pewnikiem należy się więc spodziewać wysypu czarno czerwonych flag na terenach gdzie osiądą nowi goście. — Czy może to być spóźniony prezent ślubny? 😉 — Hmm… a co przywiozła z Ukrainy pani Premier Kopacz (którą to złośliwie porównują do M.Thatcher… złośliwie dla Tej nieżyjącej)? Może portret swiętego stepana lub bombonierkę – jeśli tak to niech się choć pochwali.

 2. evolutek
  evolutek :

  Od dwunastu lat pracuje za granica I tak samo dlugo mam rozlomke z rodzina a nasi rzadziciele maja w d… tych ktorzy wyjechali i nie maja do czego wracac W pospiechu zatkali usta gornikom I pojechali zakatwiac konkrety z Ukraincami tylko w imie czego Kogo oni reprezentuja bo napewno nie nas Polakow Powinnismy wyjsc na ulice I pogonic tych zlodziei.

 3. sylwia
  sylwia :

  Blok POPiSu działa na szkodę narodu i rabuje kraj. Ponieważ fałszują wybory, siły patriotyczne nie dojdą do władzy drogą demokratycznego głosowania tak jak to stało się na Węgrzech. Teraz tylko patriotyczna kadra oficerów WP może uratować Ojczyznę.

   • votum_separatum
    votum_separatum :

    Tutejszym: 19.01.2015 21:31 Ruski żydzie Tutejszym, mówi ci coś ta nazwa: Комуністична партія Західної України? Pewnie nazwywasz się Srul Goldstein albo podobnie (nieważne), a przy twoim adresie w przedwojennym spisie stało – interes żydowski. Po której stronie frontu stali twoi przodkowie w 1920? Zdradzasz wyjątkową czujność dla obrony systemu utrwalonego przez żydostwo. Dokładnie tak samo jak wszystkie czerwone dynastie, które nękają nas od czasu sowieckiej okupacji Polski. Tym samym transportem co i Szechtera i Helkę Łuczywo przeklęty gruzin Soso wpakował ciebie tutaj? Już się kiedyś chwaliłeś, żeś wychowany na GW/Jüdische zeitung, potem żeś pisowiec, robiłeś karierę w PRLu z wyjazdami zagramnicznymi włącznie. Przyznaj się, szpiegowałeś, donosiłeś na Polaków co? Paszoł won na Zaporoże szerokim torerm! A nas Polaków nie ucz jakie mamy mieć porządki u siebie.

    • tutejszym
     tutejszym :

     Votum_separatum: 19.01.2015 21:50 Bełkot bezradnego ruskiego agenta, któremu brak argumentów – no bo skąd miał by je mieć. Stek wyzwisk i inwektyw bez jakiegokolwiek sensu. A moimi przodkami ruski łachu swojej mordy sobie nie wycieraj. Jako Polak jestem z nich dumny i zawsze starałem się chociaż w części im dorównać. Powtórzę swój ostatni post do ciebie: „Votum_separatum: 18.01.2015 17:49 Nie widzisz rzeczniku ruskich interesów że Twoje wciskanie nam ciemnoty nie przejdzie? Przy założeniu że 1) ISTNIEJE państwo i naród polski… 2) ISTNIEJE państwo i naród ukraiński … 3) ISTNIEJE państwo i naród rosyjski … to obecna walka na wschodzie Ukrainy jest walką państwa i narodu ukraińskiego z ruską militarną agresją. Celem FR jest likwidacja państwa ukraińskiego i likwidacja pojęcia narodu ukraińskiego. Wszystko to w ramach przesranego imperium przez ruskich panów. W naszym polskim, dobrze pojętym interesie leży to, aby ruskim te ich zamiary nie powiodły się. To jest podstawa dla naszego bytu i bezpieczeństwa dla narodu i państwa polskiego. Problem zniszczenia banderyzmu na Ukrainie i w Polsce jest problemem do rozwiązania przy założeniu że państwo ukraińskie obroni swoje istnienie w walce z ruskim szowinistycznym potworem. I nie pieprz i omamiaj nas odzyskaniem Kresów jako celem w tej wojnie FR z Ukrainą. Przesunięcie granic na wschód skutkuje natychmiast przesunięciem granic Niemiec do stanu z 1937 roku. Ten wariant w każdych okolicznościach powinniśmy mieć na uwadze. Gdyby Twój podstępny bełkot miał się spełnić to nawet przepuszczenie Twoich jajec na żywca przez maszynkę byłoby za małą karą za Twoją podłość. Jeżeli nie jesteś ruską propagandową skatiną to zrewiduj swoje stanowisko w sprawie walki narodu Ukrainy z ruskim najeźdźcą o ocalenie swojej niezawisłości i państwowości.” Ale ty jesteś ruską propagandową szmatą i z reinkarnacji FR (ZSRR) byłbyś bardzo szczęśliwy, w przeciwieństwie do nas – Polaków.

     • sylwia
      sylwia :

      Liczne inspekcje OBWE nie potwierdziły obecności sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Donbasie. Stwierdzenia ukrotrollów takich jak Zbigniew Adamiec vel Tutejszym o rzekomej agresji rosyjskiej są nieprawdziwe. Powtarzane one są w myśl wytycznych tajnej Uchwały Krajowego Prowydu OUN z 1990 r. mającej na celu rozbicie państwa polskiego. . 1. Środkami do tego są m.in: 1. pobudzanie proukraińskich sympatii; 2. blokada informacji o ludobójstwie ukraińskim na Polakach; 3. blokada informacji o współczesnym hitleryźmie ukraińskim; 4. wspomaganie separatystycznych ruchów w Polsce; 5. szczucie Rosjan na Polaków i Polaków na Rosjan; 6. straszenie polskiego społeczeństwa rzekomą zbliżającą się inwazją Rosji by nie dopuścić do niewygodnego dla hitlerowskiej Ukrainy zachodniej a korzystnego dla Polski politycznego i ekonomicznego zbliżenia polsko-rosyjskiego. (www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html ) Wy Ukraińcy jesteście rakiem, który toczy ciało narodu polskiego. Wiemy, że waszych zbrodni na setkach tysięcy ludzi wcale nie żałujecie i chętnie je powtórzycie. Ukraina to jedyny kraj na świecie gdzie jest jawny hitleryzm. Nie będzie zgody z Ukraińcami dopóki nie wyrzekną się hitleryzmu i jego symboli i nie uznają swej winy za to ludobójstwo. Przez to solidaryzujemy się z powstańcami donbaskimi, którzy przeciwstawili się naszemu wspólnemu śmiertelnemu wrogowi: odrodzonemu ukraińskiemu hitleryzmowi. Nie należy wspierać Ukrainy bo to jest kraj, który gloryfikuje katów Polaków. Należy hitlerowską Ukrainę osłabiać i pomagać tym, którzy ją osłabiają. 14 października 2014 r. ukraińska straż graniczna powiedziała polskiemu dziennikarzowi: „…Bandera za mało was Lachów ubił!”, „… wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać!”( http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wspieral-donbaskich-separatystow-teraz-ma-zakaz-wjazdu-na-ukraine) . Ukraińcy to nasi zacięci wrogowi. Teraz gorsi od Niemców i Rosjan. http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html Przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ostr%C3%B3w

     • sobiepan
      sobiepan :

      Tutejszym:
      20.01.2015 07:47/. to jest dla ciebie zbyt trudne czy niewygodne żeby zrozumieć taką informację ? . Jeden żołnierz z naszywką to jeszcze nie dowód. Separatyści oskarżali Polskę że wysyła najemników a później okazało się że polskie mundury kupowane z demobilu są używane przez ukraińskie bataliony ochotnicze. I tak zrodził się mit. Skoro Ukraińcy używają polskich mundurów to i Separatyści mogą używać rosyjskich. Skoro używanie przez Ukraińców polskich mundurów nie świadczy o służbie u nich polskich najemników to też używanie rosyjskich mundurów przez Separatystów nie świadczy o służbie u nich rosyjskich żołnierzy.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Tak tak Panie SobiePan. Materiał wideo które opublikowały rosyjskie media na pewno są nieobiektywne. Przedstawiają regularny oddział wojska w kompletnym umundurowaniu kupionym w sklepie warzywnym. Na bazarze Różyckiego w Warszawie można kupić takie umundurowanie nawet z naszywkami generała. Lub na bazarze na Kole. Serdecznie Panu dziękuję za Pańską wypowiedź do mnie bez wyzwisk i insynuacji. Serdecznie pozdrawiam Pana – na dobry początek. Dziękuję.

     • sobiepan
      sobiepan :

      Tutejszym:
      20.01.2015 08:15/. Tak tak Tutejszym . Materiał wideo które opublikowały ukropskie media na pewno są nieobiektywne. Przedstawiają regularny oddział wojska w kompletnym umundurowaniu kupionym w sklepie warzywnym. Na bazarze Różyckiego w Warszawie można kupić takie umundurowanie nawet z naszywkami generała.Natomiast na bazarze w Medyce można kupić kompletne kamizelki i hełmy z Polskimi oznaczeniami Lub na bazarze na Kole. Nie widzę odpowiedzi na Pytanie Kto upoważnił ,,Tutejszego” do wypowiadania się w imieniu wszystkich Polaków i Polskiej racji stanu??? posiadanie Polskiego obywatelstwa nia czyni cię Polakiem.

     • tutejszym
      tutejszym :

      SobiePan: 20.01.2015 08:21 Na pytania wariata, pacjenta zakładu w Łodzi nie odpowiadam. Koniec moich terapeutycznych wypowiedzi. Znowu masz Pan nawrót choroby. Ale gdzieś kończy się choroba a zaczyna podły i wredny charakter. To obecnie widać u Pana, Panie Januszu S. w całej rozciągłości. Miałem nadzieję na poprawę w Pańskim zdrowiu po tej nieobecności. Ale widać że terapia gówno dała i nie mogła dać. No bo co zrobisz kiedy psychiczny pacjent ma gówno w głowie. Bez pozdrowienia. PS. Ja nie mam chorego przerostu ambicji, wypowiadam się zawsze w swoim imieniu oraz podobnie jak ja myślących.

     • sobiepan
      sobiepan :

      Tutejszym:
      20.01.2015 08:44/. No i koniec ,,Wersalu” flaszka pusta? czas na chamstwo i agresję .A na fakt braku moich wpisów ma częściowo wpływ twoje zezwierzęcone paranoidalne działanie na tym forum .Rozumiem że delirium i choroba alkoholowa są już tak rozwinięte że nic ich nie wyleczy . Z tego powodu poczekam na informację od forumowiczów co zapewne rychło nastąpi , że odszedłeś na zielone łąki ukropii. Już dawno zostałeś namierzony i teraz czekamy na fakty.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      SobiePan: 20.01.2015 08:03 Proszę sobie darować te dyskusje z ruskim żydem Tutejszym. Przygłup podlinkował materiał (zresztą ze strony którą pewnie sam prowadzi albo finansuje :-)) na którym widać człowieka ubranego i wyposażoengo nieregulaminowo, to żaden żołnierz. Zresztą, czy pamiętam Pan może rosyjską naszywkę z Majdanu? Też mówili, że to rosyjska interwencja hehe. Tymczasem jesteśmy od roku karmieni bujdami o wkraczaniu armi FR i bezpośrednim zaangażowaniu w walce, a tu info od głównego ukropa: http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/wladze-ukrainy-mowia-o-ataku-regularnych-oddzialow-rosyjskich – no przecież według ruskiego żyda Tutejszego cały czas walczą tam „ruskie dywizje” a tu takie info o bezpośrednim zaangażowaniu? Bez sensu. Wyjątkowo mało spójna ta krecia robota ruskiego Żyda Tutejszego i jego kumpli. Co więcej jego gadka o odebraniu naszych Ziem Zachodnich przez Niemców w wypadku zrobienia porządków z naszą wschodnią granicą zgadza się z linią polityczną tego tworu: Комуністична партія Західної України. Tutejszy to jakiś pogrobowiec Ołeksandra Szumskiego. Pointą niech będzie to, że obecne żydostwo z USA pragnie położyć łapę na wszelkich dobrach w tym naturalnych należących do Słowian. W tym celu USA mogą w niedalekiej przyszłości przechandlować z Niemcami nasze Ziemie Odzyskane za ich udział w kampanii wojennej przeciwko Rosji. W końcu, to właśnie Rosja jest powojennym gwarantem naszej granicy zachodniej.

   • sylwia
    sylwia :

    Tutejszym – Zbigniew Adamiec. Czytaj inteligentnie: jedynie kadra oficerów patriotów WP może nas uratować zapewniając nadzór nad wyborami aby nie powtórzyły się fałszerstwa, ubeku. Nich ci Najświętsza Panienka wielokrotnie odpłaci za tyle dobrych słów przekazanych tu przez ciebie p. Votum_separatum i mnie.

    • tutejszym
     tutejszym :

     Sylwia: 20.01.2015 07:02 Panie Sylwia – ruski, wrogi polskiej racji stanu agencie.
     Zamach stanu w Polsce – jaki propagujesz – jest jednym z najcięższych przestępstw w Polsce. Nawoływanie do przestępstwa – dokonania puczu w Polsce – jest ścigane z mocy prawa. Niniejszym zgłaszam dokonanie przestępstwa przez rosyjskiego agenta wpływu o pseudonimie „Sylwia”. Ciekawe czy głos w tej sprawie zabierze ktoś z redakcji. Przytaczam powyżej zamieszczony post agenta „Sylwia”: „Blok POPiSu działa na szkodę narodu i rabuje kraj. Ponieważ fałszują wybory, siły patriotyczne nie dojdą do władzy drogą demokratycznego głosowania tak jak to stało się na Węgrzech. Teraz tylko patriotyczna kadra oficerów WP może uratować Ojczyznę.

    • tutejszym
     tutejszym :

     Sylwia: 20.01.2015 07:02 Panie Sylwia – ruski agencie, wrogu polskiej racji stanu .
     Zamach stanu w Polsce – jaki propagujesz – jest jednym z najcięższych przestępstw w Polsce. Nawoływanie do przestępstwa – dokonania puczu w Polsce – jest ścigane z mocy prawa. Niniejszym zgłaszam dokonanie przestępstwa przez rosyjskiego agenta wpływu o pseudonimie „Sylwia”. Ciekawe czy głos w tej sprawie zabierze ktoś z redakcji.

 4. piotrx
  piotrx :

  „Dodatkowo premier Kopacz zapowiedziała ufundowanie dodatkowych 500 stypendiów dla obywateli Ukrainy….”

  No ale w końcu ukraiński zięć z Kanady też do czegoś zobowiązuje ….
  Ciekawe skąd te 100 mln – skoro z publicznych czyli z podatków – to zabraknie ich na inne cele /szkolnictwo , sluzba zdrowia, emerytury itp / , aby to zrekompensować zaciągnie sie kolejne kredyty na wysoki procent w prywatnych bankach u „nasich” a my będziemy to znowu latami z tymi wysokimi procentami spłacać – a co z naszym zadlużeniem narodowym – nadal rośnie w tempie ekspresowym . Dług Polski wynosi ponoć około 3 biliony złotych , czyli statystycznie każdy obywatel od kołyski aż po grób jest obciążony długiem około 80 000 zl. http://amerbroker.pl/?go=content &action=show &id=350 (…)

 5. kola
  kola :

  Tutejszym uspokój się bo zaczniesz się w nocy moczyć nie ma Ukrainy jest jej trup a Polska Niemcom nic nie musi oddawać i przesuwać granic bo Niemcy to już nie Niemcy z 39 tylko tygiel kulturowy który niewiele ma wspólnego z Niemcami wypij melisse tutejszym i ochłoń zrób kupę boś napiety i jeszcze jedno już niedługo postoją pomniki Bandery na naszych ziemiach wschodnich zwanych Ukrainą już niedługo

  • tutejszym
   tutejszym :

   No to jestem spokojny. Kola z przedszkola dał nam Polakom gwarancje bezpieczeństwa. Nic tylko się powiesić a Kola z ruskiego przedszkola nas zreanimuje, jak się dowie. Najpewniej ruski Kola i niemiecki Hans odtańczą taniec zwycięstwa nad trupem Polski i podzielą się substancją RP. Mają w tym wprawę, już to robili. Ale dzięki Kola za twoje mądrości. Jak ruski gliniany kolos trochę przysiądzie to Polska na Syberii utworzy swój autonomiczny polski obszar narodowościowy. Jest tam obecnie parę milionów potomków polskich zesłańców na Syberię. Ale ty Kola będziesz miał przesrane jako ruski zaprzaniec i agent. Do tego polskiego sybirskiego raju ty Kola się nie dostaniesz. Dostaniesz tylko kijów na swój grzbiet i ruski ryj. Kola z przedszkola, masz moje gwarancje że tak będzie. I to są gwarancje milion razy ważniejsze niż gwarancje ruskiego głupola dla nas – Polaków. Kola, lubię ciebie, jesteś taki sympatycznie żałośnie głupi że aż polubiłem ciebie.

   • sylwia
    sylwia :

    Andrz: 12.01.2015 09:18 Gdzie drwa rąbią tam lecą drzazgi. Ukraińsko-żydowski agent Tutejszy zwykle doprawia gębę użytkownikom forum na zasadzie goebelsowskiej, czym zasłużył sobie na odpowiednie traktowanie. To że Pan Władysław to pan Guljewicz nie znaczy, że jest „ruskim agentem”. Samo to określenie zostało wymyślone przez prymitywnego oficera frontu walki o lepszy świat dla różnych typów spod ciemnej gwiazdy przesiąkniętych satanizmem (czy będzie to banderyzm, syjonizm, demokracja czy lewactwo – jeden czort). Nie zamierzam zatem temu osobnikowi popuszczać, gdyż jego poglądy są szkodliwe dla Polski, a „rewelacje” kłamliwe

   • sobiepan
    sobiepan :

    Tutejszym:
    20.01.2015 05:51/.Przestań w końcu ukropski agencie wpływu wypowiadać się w imieniu wszystkich Polaków bo nikt ci nie dał takiego prawa Zastosuj się do rady Pana kola:
    19.01.2015 23:47napewno ci alkoholiku ulży ,,delirium” to poważna sprawa szanuj zdrowie bo niewiele czasu ci zostało na szczęście nasze i twojej rodziny …………..

    Tutejszym uspokój się bo zaczniesz się w nocy moczyć nie ma Ukrainy jest jej trup a Polska Niemcom nic nie musi oddawać i przesuwać granic bo Niemcy to już nie Niemcy z 39 tylko tygiel kulturowy który niewiele ma wspólnego z Niemcami wypij melisse tutejszym i ochłoń zrób kupę boś napiety i jeszcze jedno już niedługo postoją pomniki Bandery na naszych ziemiach wschodnich zwanych Ukrainą już niedługo

    • tutejszym
     tutejszym :

     SobiePan: 20.01.2015 07:48 Panie SobiePan, przecież rzucasz obelgami i inwektywami bez sensu. To nie Pan Kola tylko pan wygłasza tą taką ohydną tyradę. I Pan za to ponosisz odpowiedzialność. Z Pańską podłą wypowiedzią nie ma sensu dyskutować. Panie Januszu S. – przyjmij Pan ode mnie pozdrowienia – na dobry początek po raz trzeci. PS. Skonsultuj Pan swoją powyższą wypowiedź ze swoim otoczeniem i przyjmij Pan ich uwagi do głowy. Tutejszym.

 6. luis
  luis :

  Tak jak żydom płaci się odszkodowania za holocaust, teraz czas na banderowców. Te 100 mln to forma odszkodowania za rzeż Wołyńską, wszak rezuny do dziś spokojnie usnąć nie mogą PO traumatycznych przeżyciach w tamtym czasie. W snach przewijają się Polskie niemowlęta nabijane na sztachety, kobiety gwałcone i okaleczane, starcy ćwiartowani piłą czy siekierą. Do tego jęki palonych żywcem. Nawet dzisiejsze pokolenie oun-upa wystrzega się miejsc pochówków, dziarskie dziadki opowiadały, że to miejsca przeklęte. Mam nadzieje, że te 100 mln to tylko POczątek POmocy dla tego skrzywdzonego narodu…..

 7. jajec
  jajec :

  Tutejszym jak widać mimo merytorycznych odpowiedzi będą pluli Kola, Sylwia i Votum Separatum. Nie warto z nimi dyskutować bo na końcu jak nie mają argumentów to zrobią z Ciebie żyda, cyklistę lub masona 😉 . Dostają za szczucie pieniądze i tyle. Nie martw się ruskie skończą za 2 lata tak jak w latach 90 😀