Według rosyjskiej agencji informacyjnej w Unii Europejskiej jest konsensus co do przedłużenia sankcji wobec Rosji o kolejne pół roku.

Państwowa rosyjska agencja RIA Nowosti napisała w poniedziałek – „Dyplomaci państw Unii Europejskiej uzgodnili przedłużenie sankcji indywidualnych przeciw Rosji”. Agencja powołuje się na swoje „źródło w strukturach UE”. Stało się tak jeszcze przed zebraniami formalnych gremiów Unii do których należy przyjęcie decyzji w tej sprawie. Termin dotychczas obowiązujących sankcji indywidualnych mija 3 września.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według RIA Nowosti w środę sprawą ma zająć się COREPER czyli brukselski Komitet Stałych Przedstawicieli państw członkowskich Unii. Ostateczną decyzję podejmie Rada Unii Europejskiej. W tym czasie ma zostać przeprowadzony „przegląd” środków jakie Unią podjęła wobec Rosji w ramach represaliów za jej politykę wobec Ukrainy. Rosjanie sugerują jednak, że przedłużenie sankcji jest już pewne.

Sankcje indywidualne obejmują zakaz wjazdu i zamrożenie aktywów osób odpowiedzialnych za prowadzenie lub wspieranie polityki rosyjskiej wobec Ukrainy – aneksji Krymu i organizacji tam rosyjskiej administracji oraz wspierania separatystów w obwodzie donieckim i ługańskim. Oprócz tego od 2014 roku sankcjami obejmowane są także rosyjskie osoby prawne, często firmy operujące na terenach Ukrainy kontrolowanych przez Moskwę lub separatystów, a także podmioty współpracujące z takimi firmami.

Czytaj także: Premier Bułgarii: Sankcje wobec Rosji nie przyniosły zakładanych efektów

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz