Według Kremla prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent USA Donald Trump mogą w tym roku spotkać się jeszcze aż trzykrotnie – we Francji, w Singapurze i w Argentynie.

O możliwościach spotkań pomiędzy przywódcami powiedział w piątek w rozmowie z gazetą Izwiestija rzecznik Putina Dmitrij Pieskow. Pierwsza okazja nadarzy się 11. listopada we Francji podczas obchodów zakończenia I wojny światowej. Są na nie zaproszeni przywódcy państw zaangażowanych w ten konflikt. Trump i Putin mogą się spotkać także na szczycie wschodnioazjatyckim w Singapurze (11-15. listopada) i na szczycie G20 w stolicy Argentyny na początku grudnia br.

Pieskow zadeklarował gotowość rosyjskich władz do kontynuowania rozmów na najwyższym szczeblu, jednak zaznaczył, że “wszystko zależy od nastawienia drugiej strony”.

Poprzednio przywódcy USA i Rosji spotkali się 16. lipca br. na szczycie w Helsinkach. Spotkanie prezydentów mocarstw było zamknięte i odbywało się wyłącznie w towarzystwie tłumaczy.

PRZECZYTAJ: Putin i Trump za polepszeniem relacji swoich państw

Po szczycie Trump mówił, że przekazał Putinowi zaproszenie do złożenia wizyty w USA jeszcze w tym roku. Jednak według słów doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona termin zaproszenia przesunięto na przyszły rok, kiedy ma zakończyć się śledztwo w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA.

CZYTAJ TAKŻE: Ostra wymiana zdań w telewizji CNN na temat szczytu w Helsinkach [+VIDEO]

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply