Komisja Europejska chce pozbawić Polskę niemal jednej piątej funduszy

Według nieoficjalnych informacji, Komisja Europejska planuje zmniejszyć sumę środków przeznaczonych dla Polski w ramach funduszy spójności aż o 23%.

Informacje o planach Komisji Europejskiej podaje Polska Agencja Prasowa. Jest ona oparta na źródłach nieoficjalnych. Dziennikarz agencji twierdzi, że KE chce wydzielić dla Polski na lata 2021-2027 w ramach polityki spójności jedynie 64,4 mld euro, według cen z 2018 roku. Oznacza to cięcia w funduszach dla naszego kraju aż o 23%, bowiem w obecnej perspektywie budżetowej Polska miała do wykorzystania w ramach polityki spójności 83 mld euro.

Propozycja została przygotowana przez urzędników Komisji i trafi na obrady kolegium komisarzy we wtorek. Ci ostatni mogą zaproponować zmiany. Jednak projekt do jakiego dotarła PAP wpisuje się we wcześniejsze propozycje niektórych zachodnioeuropejskich polityków by uzależnić wypłaty środków z budżetu Unii Europejskiej od zgodności polityki władz narodowych od wymagań eurokratów w zakresie polityki wewnętrznej.

Komisja Europejska pozostaje obecnie z Polską w sporze w kwestii reform wymiaru sprawiedliwości przeprowadzonych przez PiS oraz odmowy przyjmowania w Polsce nielegalnych imigrantów, których inne państwa unijne zdecydowały się wpuścić na swoje terytoria. Tak zwany plan relokacji został opracowany przez Komisję Europejską w 2015 roku.

polsatnews.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz