Grupa kilkunastu przeciwników polityki obecnego rządu zablokowała rondo de Gaulle’a w Warszawie, przyczyniając się do powiększenia śródmiejskich korków.

Grupa kilkunastu osób, głównie w starszym wieku, demonstrowała sprzeciw wobec działań obecnego obozu rządzącego. Krzyczeli “Wolność, równość demokracja” oraz “Konstytucja”. Swoją demonstrację postanowili przeprowadzić poprzez wejście na jezdnię ronda de Gaulle’a. Doprowadziło to do paraliżu ruchu w centrum Warszawy. Portal warszawawpigulce.pl, którego reporter nagrał krótką relację wideo ze zdarzenia, tak opisał sytuację: “Korek sięga Placu Zawiszy. Ludzie są wściekli. Podchodzą do protestujących i proszą by się przesunęli, jednak Ci nie słuchają blokując skutecznie centrum Warszawy”. Sama relacja obrazuje kłótnię aktywistów z jednym z warszawian.

Sądząc po flagach trzymanych przez kilkunastu demonstrantów, byli oni członkami bądź sympatykami organizacji Obywatelska Demokracja “ODnowa”. Organizacja ta nie ukrywa swojego krytycyzmu wobec obecnego obozu rządzącego za jego działalność ustawodawczą w kwestii Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. 11 listopada organizacja uczestniczyła z kolei w “Marszu Koalicji Antyfaszystowskiej”.

11 grudnia na swojej stronie na portalu Facebook “ODnowa” zapowiedziała protesty także na Rondzie Dmowskiego, Rondzie 40-latka oraz Placu Zawiszy. “Najbardziej znacząca grudniowa data, to dzień wprowadzenia przez komunistów stanu wojennego 13.XII.1981 r.” – napisali działacze “ODnowy” – “Historia zatoczyła koło i nasza Ojczyzna za sprawą obecnej władzy znalazła się w najtrudniejszej sytuacji od 1989 r. Koła rysowane naszym przemarszem w najważniejszych punktach Stolicy mają symbolicznie o tym przypominać” – organizatorzy pikiety wyjaśnili sens swojej akcji na stołecznym rondzie.

Czytaj także: KOD zwiększa liczebność na manifestacji za pomocą Photoshopa [+FOTO]

warszawawpigulce.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply