Pod koniec czerwca informowaliśmy o zniszczeniu pomnika ku czci UPA na cmentarzu w Radrużu. Niedługo potem pojawiła się na nim nowa tablica, ale z zupełnie odmienną inskrypcją.

Na miejscu zniszczonej tablicy wstawiono nową, z inskrypcją o treści: „Pamięci bestialsko pomordowanym Polakom, przez banderowskie sku… skie pomioty. Pamiętamy [pis. oryg. – red.]”.Na końcu umieszczono znak Polski Walczącej.

Za akcję mają być odpowiedzialni członkowie grupy „Cichociemni”, którzy wcześniej zniszczyli pomniki gloryfikujące UPA w Radrużu, a także w Werchacie. Te i inne działania grupy opisywane były na bieżąco przez powiązany z donbaskimi separatystami portal Novorossia Today.

Aktualizacja:

Postępowanie w tej sprawie prowadzi miejscowa policja, jednak prowadzący czynności funkcjonariuszenie chcą komentować tej sprawy. Według policjantów z Horyńca Zdroju, rzeczona tablica prawdopodobnie pojawiła się kilka dni temu.

Zobacz także: Zniszczono dwa pomniki UPA w powiecie lubaczowskim [+FOTO / +VIDEO]

Fot. horyniec.info

zlubaczowa.pl / Horyniec.info / Kresy.pl

24 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

   • wlkp
    wlkp :

    rozumiem człowieku o zdjęciu Kmicica, że ty wolisz takie tabliczki, zamiast prawdziwego uapmiętnienia ofiar – zaiste to szlachetne i godne upamiętnienie ofiar Rzezi.

    • mrciemnosc
     mrciemnosc :

     Panie wlkp, nawet my potrafimy się w czymś zgodzić. Przekleństwo można sobie było darować, naprawdę. Całą resztę popieram. Tzw pomniki banderowców powinny z naszego kraju zniknąć. Jeżeli nie poprzez działania naszych władz, to poprzez działania obywateli.

     • wlkp
      wlkp :

      ale ja całym sercem popieram usuwanie tych kamlotów, co mają upamiętniać upowców – jednak wrzucenie na jednej tabliczce informacji o ofiarach i jakichś wulgaryzmów sprowadza niestety autorów tej tabliczki w pobliże intelektualnego i mentalnego poziomu tych co kamlot postawili. Chcą tam napisać wulgaryzm – niech piszą – ale nie sprowadzajmy jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w XX w do radości z umieszczenia wulgaryzmu na tabliczce – nie przystoi.

     • kmicic
      kmicic :

      Dziwna sprawa, że zawsze jak jest o oczernianiu banderowców to tobie wlkp, zawsze się to nie podoba… Druga sprawa: gdybym publicznie napisał o tobie w gazecie, że jesteś skur 3 kropki ski pomiot, to idąc do sądu mógłbyś mnie w dupę pocałować (o ile się zgodzę), bo wg prawa nie jest to wulgaryzm. Żeby to zrozumieć trzeba mieć więcej niż 3 fałdy na mózgu a nie być tępym janem. Trzecia sprawa, nie umoralniaj “Cichociemnych”, bo wielokrotnie widziałem twoje rynsztokowe słownictwo w forumowych kłótniach. Jak jesteś taki prawy, to zapłać za tablicę i ją zamień, chętnie wtedy będę ci bił brawa przez monitorem i będziesz moim guru.

     • kojoto
      kojoto :

      Strata czasu na dyskusje z krypto banderowskim sku…ństwem. akurat ten wlkp ma wyznaczone zmiekczanie kazdych dzialań antybanderowskich i odwracanie uwagi od zbrodni tychże. Nawet przebąkuje, że nie popiera banderyzmu, ale jak tylko coś w temacie to zaraz pojawia sie w pełnej gotowości. Śmieć to śmieć.

  • mis_uszatek
   mis_uszatek :

   Chyba Pan nie rozumie, o co w tym chodził. Nie tyle ważne jest co napisano, ale na czym. A ów “chamski napis” pojawił się właśnie na pomniku UPA. Innymi słowy. “My Polacy jesteśmy u siebie. Nie chcemy u siebie kłamliwych obelisków gloryfikujących bandytów, mordujących naszych przodków. Nawet jeżeli władza polskojęzyczna nie reaguje to możemy je zniszczyć. A nawet zamiedzić inny napis, prawdziwy historyczne choć dosadny w wymowie. I co nam zrobicie?”

   • kojoto
    kojoto :

    Pełna zgoda, każdy czytelnik rozumie, ze tu chodzi o akcję przeciwko pomnikom UPA przede wszystkim – i o zwrócenie uwagi przeciętnego Polaka jak i Ukraińca na ten problem. Jednak etatowi propagandyści zawsze znajdą dziurę w całym.