Polacy z Litwy w 38. Biegu Piastów

Sportowcy z rejonu wileńskiego, uczestniczący w XI Światowych Igrzyskach Polonijnych Karkonosze 2014, wzięli udział również w 38. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Jest to największy narciarski bieg masowy w Polsce. Odbywa się co roku, od 1976 r. Gromadzi tysiące zawodników i kibiców. W 38. Biegu Piastów uczestniczyło ponad 3 tys. osób.

W tym roku zima zawiodła organizatorów Biegu Piastów. Z powodu braku śniegu najważniejszy bieg – na 50 km – skrócono do 10 km.

W zawodach na 10 km stylem klasycznym wystąpiło 87 przedstawicieli rejonu wileńskiego. Karol Dąbrowski zajął 5 miejsce wsród 658 zawodników. Zwyciężył Benjamin Seiferd z Niemiec.

Inny zawodnik z rejonu wileńskiego, Radosław Aleksandrow, zajął 28 miejsce w kategorii OPEN i otrzymał puchar za zajęcie 1 miejsca w grupie do lat 20.

Po zakończeniu zawodów, podczas ceremonii nagrodzenia zwycięzców, Karol Dąbrowski otrzymał kryształową kulę za zajęcie 5 miejsca, nagrody rzeczowe, puchar za 2 miejsce w kategorii M20 oraz puchar TV Polonia dla Najlepszego Polaka z Zagranicy.

Reprezentanci rejonu wileńskiego: Karol Dąbrowski, Radosław Aleksandrow, Jerzy Lewko, Jadwiga Juniewicz i Regina Kozłowska byli najlepsi w swoich kategoriach wśród uczestników XI Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.