W Warszawie odbył się antyimigracyjny marsz pod hasłem „Polacy przeciw imigrantom”. Ulicami stolicy przeszło kilka tysięcy osób. W tym samym czasie odbyła się również wyraźnie mniejsza pikieta proimigracyjna.

„Nie zgadzamy się z polityką prowadzony przez rząd”– uważa współorganizator Warszawskiej demonstracji, Robert Bąkiewicz z ONR. „Widzimy ogromne zagrożenie w imigracji muzułmańskiej dla Polski, dla Europy, dla naszej tożsamości. Islam to nie tylko religia, to również cały system społeczny i polityczny. Jest to system inwazyjny, który nie w stanie współżyć z innymi systemami”.

Manifestacja rozpoczęła się na Placu Defilad, gdzie o godz. 16:00 zaczęły się przemówienia. Organizatorzy nawiązywali do króla Jana III Sobieskiego i odsieczy wiedeńskiej z 1683 roku. „W dniu rocznicy odsieczy wiedeńskiej stoimy ponownie przed próbą odebrania naszej tożsamości i wymieszania kultur w naszym kraju. Dzisiaj jesteśmy świadkami inwazji islamu”.

Uczestnicy przeszli ulicą Marszałkowską do Placu Bankowego, a następnie w stronę Placu Zamkowego. Tam odbyły się przemówienia, m.in. Mariana Kowalskiego. Według relacji w trakcie marszu panowała spokojna atmosfera. Szacunkowo wzięło w nim udział do 10 tys. osób, jednak część źródeł wymienia liczbę nawet kulkunastu tysięcy uczestników. Zdaniem warszawskiego ratusza było to około 7 tys. ludzi.

Z kolei zwolennicy przyjmowania uchodźców zebrali się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, gdzie środowiska lewicowe zorganizowali manifestację „Uchodźcy mile widziani”. Wzięło w niej udział, według różnych szacunków, od kilkuset do ponad tysiąca osób, w tym wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Miała ona trwać do godziny 19:00, jednak została zakończona przed czasem.

Manifestacje antyimigracyjne odbyły się dziś także w innych miastach Polski.

se.pl / wpolityce.pl / facebook.com / twitter.com / youtube.com / Kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. braveheart
  braveheart :

  Kiedyś wszystkie teorie spiskowe wydawały się trochę przegięte. Nikt nie myślał o pedałach, ajatollahach, trans- i ch… wie co tam jeszcze, a tu na naszych oczach, to wszystko układa się w idealną układankę, pomimo, że tak naprawdę to mniejszość (może poza ajatollahami). Podobno w Pentagonie studiują też Biblię, myślę, że czas i nam tam szukać dalszego ciągu. Bo wierzcie mi, patrząc globalnie na sytuację na tym padole, to ludzką ręką już tego nie odkręci, choć przez nią to nastąpi. Wszystko leci martwym ciągiem…. Sorry, ale taki mamy klimat jak to mawiała nasza wieszczka…..

 2. wepwawet
  wepwawet :

  Dobrze, że ludzie wyszli i pokazali co myślą na temat niemieckich pomysłów. Obawiam się jednak, że klamka zapadła – podludzie są do słuchania, nie powinni marudzić. Skończymy jak te barany prowadzone na rzeź, co prawda pobeczymy sobie trochę dla własnej satysfakcji ale smutnego losu który nam gotują to niestety nie zmieni. 🙁

 3. jerzyjj
  jerzyjj :

  Nie uda się wam ogłupieni przez sprotytuowane,polskojęzyczne media Polaczki przeciwdziałać zamysłom polskojezycznych rządów – marionetek USA pchających was bezmyślnie do wojny z Rosją –——— ale macie wyjscie ————– nie musicie tym zdrajcom ——————marionetkom USA pomagać i na nich głosować –————– i to wystarczy –————— resztę wykona Rosja nie z miłości do was ale dla własnego interesu, bo Niemcy i Francja tracą już kontrolę nad obecna sytuacją w Europie…

 4. jerzyjj
  jerzyjj :

  PROPONUJĘ NA TEN PROBLEM POPATRZEĆ KRYTYCZNIE I OCENIĆ TEGO CO MIESZA W TYM TYGLU BO SPROSTYTUOWANE MEDIA WSZYSTKICH STRON JAK ZWYKLE O TYM MILCZĄ… I-sza kwestia: Anonimowy pracownik Austriackiego Urzędu Obrony działającego przy Federalnym Ministerstwie Obrony mówi, że grupy w Ameryce płacą przemytnikom za dostarczenie większej liczby imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy. „Przemytnicy żądają horrendalnych pieniędzy za dostarczane uchodźców do Europy nielegalnie. Warunki są bardzo biedne, ale nadal transport kosztuje 7.000-10.000 euro…” powiedział pracownik austriackiego Min Obrony. „Są wskazówki na to, że amerykańskie BANDYCKIE organizacje utworzyły model współfinansowania i wpłacają duże sumy na pokrycie kosztów przemytu ludzi. Nie każdy uchodźca z Afryki północnej ma 11.000 euro w gotówce. Nikt nie pyta o źródło pieniędzy”. Narzucono „wyciszanie wiadomości” o tym w jaki sposób imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu byli w stanie zapłacić przemytnikom. II-ga kwestia: Pojemnik z pomocą dla uchodźców przybyłych do Grecji. Zgadnij, co w nim było? Był pełen broni. Żydomedia milczą. „They are checking all containers. In one they found more than 5 thousand 9mm cartridges and in another one 4-5 thousand shotguns of different types and still counting. The ship’s crew was all Syrian and Egyptians. The whole crew is arrested and awaits trial. In another container they found cigarets and they continue to open the rest of the containers.” PS. KAŻDY JEŚLI WIE DO CZEGO SŁUŻĄ SZARE KOMÓRKI POTRAFI TEN FAKT WŁAŚCIWIE ZINTERPRETOWAĆ. TRUDNO TO NAZWAĆ POMYŁKĄ… III-cia kwestia: KACZYŃSKI POWIEDZIAŁ!!! W sprawie kryzysu migracyjnego nie chodzi o przyjęcie tej czy innej liczby cudzoziemców, tylko o to, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zostanie uruchomiony pewien proces. Skrótowo można go opisać tak, że najpierw liczba cudzoziemców gwałtownie się zwiększy, następnie nie będą oni przestrzegać, bo nie chcą naszego prawa i naszych obyczajów, a później albo i równolegle – będą narzucać, w agresywny i gwałtowny sposób, w przestrzeni publicznej swoje wymogi w różnych dziedzinach życia. PS. INDIANIE – RDZENNI MIESZKAŃCY AMERYKI PÓŁNOCNEJ KIEDYŚ WPUŚCILI IMIGRANTÓW Z EUROPY I CAŁEGO ŚWIATA NA SWOJE TERYTORIUM TO TERAZ ŻYJĄ W REZERWATACH…