Organizatorami pikiety były Kukiz'15, Kongres Nowej Prawicy oraz Liga Obrony Suwerenności.

W związku z ostrzelaniem polskiego konsulatu w Łucku wczoraj pod ukraińskim konsulatem w Gdańsku odbyła się pikieta zorganizowana przez członków Kukiz’15, Kongresu Nowej Prawicy oraz Ligi Obrony Suwerenności – poinformowała gdańska TVP3.

CZYTAJ TAKŻE: Siedziba polskiego konsulatu w Łucku ostrzelana z granatnika

Protestujący zebrali się również z powodu serii dewastacji polskich miejsc pamięci na Ukrainie.

Protest był przede wszystkim formą zaniepokojenia tym, jak na Ukrainie Polacy są atakowani, jak akty agresji odbijają się na obywatelach naszego kraju– powiedziała TVP3 Monika Baran z Kukiz’15 Gdańsk.

Przemysław Majewski z Kongresu Nowej Prawicy przypomniał, że ostrzelanie konsulatu w Łucku jest kolejnym antypolskim atakiem w tym roku.

CZYTAJ TAKŻE: Zniszczony krzyż, barwy UPA i runy SS – zdewastowano pomnik ofiar rzezi w Hucie Pieniackiej [+VIDEO/+FOTO]

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: Sprofanowano polski cmentarz w Bykowni [+FOTO]

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: Sprofanowano polskie pomniki we Lwowie i Podkamieniu

CZYTAJ TAKŻE: Odnowiony pomnik w Hucie Pieniackiej został ponownie zdewastowany

Dorota Maksymowicz-Czapkowska z Narodowego Świtu nazwała groteskąwskazywanie strony rosyjskiej jako winnej dokonanych ataków pomimo niewykrycia sprawców w żadnym przypadku.

CZYTAJ TAKŻE: Antypolskie prowokacje winą Rosjan? Poseł Winnicki chce, by upubliczniono dowody

Pikietujący wyrazili oczekiwanie, by rząd był bardziej aktywny na polu kontaktów międzynarodowych.

TVP3 / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz