Pijany kierowca z Ukrainy, mając prawie 3 promile, przejechał przez wysepkę dla pieszych i uderzył w znak drogowy. Znak przewrócił się na nastolatka, który przejeżdżał na hulajnodze. Chłopak trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w godzinach popołudniowych, na ul. Sokratesa w Warszawie. Pijany Ukrainiec siedział za kierownicą samochodu osobowego marki skoda. Mężczyzna przejechał przez wysepkę dla pieszych i uderzył w znak drogowy.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego “Meditrans” podała, że znak przewrócił się na przejeżdżającego na hulajnodze elektrycznej nastolatka, który trafił do szpitala.

W komunikacie stacji napisano o pijanym “obcokrajowcu”.

Portal RMF FM podaje, że za kierownicą skody siedział obywatel Ukrainy. Policja przebadała mężczyznę alkomatem i okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce cudzoziemcy. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

Według danych z KGP, w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50 proc. obcokrajowców z zarzutami), a dalej Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Czytaj: Ukrainiec miał 2,5 promila. Jechał prosto na policyjny radiowóz

Zobacz także: Olsztyn. Pijany “obcokrajowiec” staranował ciężarówką autobus i auta. Policja odmawia podania jego narodowości

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply