Papież Franciszek podczas spotkania z forum włoskich rodzin porównał przeprowadzanie aborcji z powodu chorób i wad dziecka do działań nazistów.

Ojciec Święty powiedział: W zeszłym stuleciu cały świat był zgorszony tym, co robili naziści, by doprowadzić do czystości rasy. Dzisiaj robimy to samo, ale w białych rękawiczkach.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Papież Franciszek nazwał aborcję i jej przeprowadzanie z powodu uszkodzeń płodu i obaw na tym tle „modą” i „zwyczajem”.

ZOBACZ TAKŻE: Irlandia za zabijaniem poczętych dzieci

Kiedy okazuje się, że być może dziecko nie jest zdrowe albo ma jakąś wadę, pierwszą myślą jest: „nie chcemy go” – powiedział Franciszek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

To dzieciobójstwo. Aby zapewnić sobie spokojne życie zabija się niewinnego – dodał w czasie audiencji w Watykanie.

W czwartek argentyński parlament przegłosował projekt ustawy, która delegalizuje aborcję na terenie kraju. Zdaniem komentatorów dzisiejsza wypowiedź pochodzącego z Argentyny papieża dotycząca aborcji, może być komentarzem do głosowania.

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz