Jeszcze raz chcielibyśmy jednoznacznie przestrzec Waszyngton, Londyn, Brukselę i inne zachodnie stolice, a także kontrolowany przez nich Kijów, że igrają z ogniem – oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

W piątek rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zapowiedziała działania odwetowe w związku z regularnym ostrzałem rosyjskich regionów przez siły ukraińskie, dokonywanym rzekomo przy użyciu zachodniego uzbrojenia.

Podczas piątkowego briefingu Zacharowa mówiła o atakach na szereg celów znajdujących się na terytorium Krymu, regionu krasnodarskiego a także innych obwodów Federacji Rosyjskiej, które miał zostać przeprowadzone przez Ukrainę 16 i 17 maja.

Przeczytaj: Ukraińcy znów uderzyli w rosyjską rafinerię [+VIDEO]

“Jeszcze raz chcielibyśmy jednoznacznie przestrzec Waszyngton, Londyn, Brukselę i inne zachodnie stolice, a także kontrolowany przez nich Kijów, że igrają z ogniem. Rosja nie pozostawi takich wtargnięć na swoim terytorium bez odpowiedzi” – oświadczyła.

Zacharowa stwierdziła, że za tymi atakami “wyraźnie widać sylwetki amerykańskich i brytyjskich opiekunów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego”.

“Nie tylko dostarczają mu rakiety coraz większego zasięgu i ciężką broń, ale także dają zgodę na ich użycie przeciwko Rosji, przyczyniając się w ten sposób do dalszej eskalacji konfliktu” – powiedziała.

Zobacz także: “Skończy się jak Wietnam i Afganistan”. Zacharowa oskarża USA o prowadzenie “wojny hybrydowej”

tass.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply