Szef węgierskiego rządu dodał że kampania przeciw Polsce się nie powiedzie, ponieważ Węgry wykorzystają każdą przewidzianą w prawie możliwość, aby okazać Polsce solidarność.

Victor Orban w transmitowanym na żywo w węgierskiej telewizji przemówieniu oświadczył: Węgry oczywiście kierują się własnymi interesami i właśnie z uwagi na własne interesy narodowe, wartości europejskie i polsko-węgierską przyjaźń musimy jasno powiedzieć, że nigdy nie powiedzie się prowadzona przeciw Polsce kampania inkwizycyjna, bo Węgry każdą możliwość prawną w Unii Europejskiej wykorzystają, by okazać solidarność z Polską.

Orban dodał, że w Brukseli zawiązał się sojusz brukselskich biurokratów i ich elit, który działa wbrew woli Europejczyków, a także działa system, który można nazwać imperium (finansisty George’a) Sorosa. Węgry zarzucają Sorosowi m.in. zachęcanie do nielegalnej imigracji do Europy, a także podejmowanie prób wpływania na sytuację na Węgrzech poprzez działanie organizacji pozarządowych finansowanych przez niego.

Węgierski premier wskazał po imieniu „inkwizytorów” występujących przeciw Polsce: Jak to zwykle bywa, gdy przywódcy, wielka elita polityczna, zwracają się przeciwko własnemu narodowi, potrzebni są inkwizytorzy, wszczynający postępowanie przeciwko tym, którzy wyrażają głos narodu.(…) Teraz główny inkwizytor nazywa się Timmermans.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, w zagroził w tym tygodniu, że Komisja Europejska jest bliska uruchomienia przeciw Polsce art. 7 traktatu unijnego z powodu wprowadzanych w naszym kraju reform sądownictwa. Unijny urzędnik uważa, że ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, o sądach powszechnych i projekt ustawy o Sądzie Najwyższym znacząco zwiększają systemowe zagrożenie dla rządów prawa

Nie cieszy nas, że energia głównego inkwizytora nie zwraca się jednocześnie przeciw dwóm państwom i że teraz, zamiast nas, upatrzył sobie Polskę. Ale prawda jest taka, że w tej chwili głównym celem inkwizycji i przykładem rządów narodowych, które próbuje się osłabiać, niszczyć i łamać, jest Polska – powiedział Viktor Orban.

Wcześniej, jak informowaliśmy, o poparciu Polski zapewnił szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto. Stoimy u boku Polski i wzywamy Komisję Europejską, by nie wykraczała poza swoje pełnomocnictwa i nie próbowała działać jako ciało polityczne, bo w Unii Europejskiej ciałem politycznym jest Rada Europejska, czyli ciało składające się z szefów państw i rządów unijnych państw członkowskich – powiedział wtedy.

kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz