“Chorwacki premier Zoran Milanovic powinien być postrzegany jako przedstawiciel Międzynarodówki Socjalistycznej, którego zadaniem jest atakowanie Węgier” – powiedział Viktor Orban w wywiadzie radiowym.

“Cokolwiek mówi chorwacki premier, to nie uznajemy tego za opinię Chorwatów”– stwierdził Orban. Jego zdaniem, „życiowe instynkty” państw Grupy Wyszehradzkiej w kontekście migracji działały dobrze. „Problem jest z krajami które podchodzą do tej kwestii z pozycji ideologii”– stwierdził dodając, że niektórzy francuscy i włoscy politycy, jak również niektórzy Niemcy i Austriacy postrzegają migrację jako czysto pozytywny fenomen, który dodatkowo wspierają.

Politykę Chorwacji skrytykował również szef kancelarii premiera Węgier Janos Lazar. Powiedział, że jeśli Zagrzeb nie radzi sobie z wypełnianiem zobowiązań dotyczących migrantów, to wzbudza to poważne wątpliwości odnośnie kwalifikacji tego kraju do bycia częścią UE i strefy Schengen. Dodał, że nowe ogrodzenie wznoszone na granicy z Chorwacją zostało ukończone na odcinkach 78 i 38 km.

Dailynewshungary.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz