Blokadę zapowiedział szef lewicowego stowarzyszenia Obywatele RP Paweł Kasprzak.

Kasprzak oznajmił, że celem blokady miesięcznicy smoleńskiej jest przywrócenie „respektowania prawa do demonstracji” oraz powstrzymanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. W czerwcu policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. Wśród kontrmanifestujących był były opozycjonista Władysław Frasyniuk.

 Żądamy tego, by uznano nasze prawo do demonstrowana naprzeciw władzy. To jest samo centrum prawa do protestu. Żądamy również powstrzymania tych haniebnych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, które się odbywają wbrew protestom rodzin. Chodzi tylko o to, żeby je poddać sądowej kontroli, żeby one nie były wykorzystywane w jakichś skandalicznie barbarzyńskich rytuałach – powiedział Kasprzak. Manifestanci, według Kasprzaka, chcą również „bronić ludzkiej godności”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Każdy ze zbrodniczych, totalitarnych reżimów znanych w historii zaczynał się właśnie od tego, że deptaniu godności jednostek towarzyszyła społeczna obojętność – stwierdził Kasprzak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lewicowe stowarzyszenie Obywatele RP zapowiada blokadę miesięcznicy smoleńskiej 

Szef Obywateli RP zapowiedział, że bez względu na to, czy uda się zablokować przemarsz uczestników miesięcznicy czy nie, dojdzie do „wydarzenia bezprecedensowego”, w którym „kilka setek zdeterminowanych, świadomych swych praw obywateli, godząc się na prawne konsekwencje, złamie zakaz demonstracji”. Jak dodał kulminacja kontrmanifestacji nastąpi około godz. 20, „czyli wtedy kiedy uczestnicz mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej wyjdą formułując na Placu Zamkowym tzw. Marsz Pamięci”.

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz