W Kijowie odbyło się posiedzenie Komisji Ukraina-NATO.

Jak stwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas wspólnej konferencji z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem „Uważamy, że należy zacząć dyskusję o nadaniu Ukrainie planu działań na rzecz członkostwa (w NATO, tzw. Membership Action Plan) i nasze propozycje dotyczące tej dyskusji zostały z zadowoleniem przyjęte”.

Poroszenko zaznaczył, że „Mamy plan na nadchodzące lata do 2020 roku. Bardzo dobrze wiemy, co mamy robić. Po raz pierwszy mamy na Ukrainie szczegółowo opracowaną mapę drogową, byśmy mogli osiągnąć kryteria (NATO) i wdrożyć konieczne reformy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z kolei Stoltenberg stwierdził, że decyzja o wstąpieniu do NATO jest domeną tylko i wyłącznie zainteresowanego państwa oraz 29 państw członkowskich NATO. W wyraźnej aluzji do Rosji, Stoltenberg dodał, że „żaden inny kraj nie ma na to wpływu”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin: Państwa członkowskie NATO są wasalami USA

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz