15 grudnia 2022 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 22 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę. Zatrzymano również pomocnika w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Jak poinformowała służba prasowa SG, 15 grudnia 2022 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 22 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę. Zatrzymano również pomocnika w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Ostatniej doby wbrew przepisom na terytorium Polski próbowali przedostać się obywatele Indii, Afganistanu, Iraku i Egiptu. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Bobrownikach 6 cudzoziemców (ob. Indii i Afganistanu) przeprawiło się wpław przez rzekę graniczną Świsłocz. Pozostali cudzoziemcy ujawnieni zostali w rejonie Placówek SG w Nowym Dworze, Narewce, Kuźnicy i Mielniku.

Ponadto funkcjonariusze z Placówki SG w Nowym Dworze zatrzymali obywatela Kazachstanu. Cudzoziemiec przyjechał po siedmiu obywateli Egiptu, którzy przekroczyli polsko-białoruską granicę wbrew przepisom.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już w sumie 394 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko – białoruskiej.

Zobacz także: Straż Graniczna dementuje informacje lewicowych aktywistów o „szesnastolatku z Sudanu”

Jak poinformowała w środę służba prasowa SG, Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

26-letni obywatel Ukrainy podróżował 13 grudnia pociągiem relacji Kijów – Przemyśl. W trakcie kontroli mundurowi ze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemiec jest poszukiwany przez francuski wymiar sprawiedliwości. W związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej migrantów z Ukrainy przez Francję do Wielkiej Brytanii, tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu.

Cudzoziemiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu sześć lat pozbawienia wolności.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply