Według najnowszego sondażu preferencji partyjnych przeprowadzonego przez Instytut Badań Społecznych i Rynkowych, na Prawo i Sprawiedliwość głosować chciałoby 29 proc. Polaków.

Wyniki badania IBRiS pokazują trzypunktowy spadek notowań Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na głosy 29 proc. wyborców.

Nie zmieniły się notowania Nowoczesnej, na którą głosować chce 19 proc. ankietowych. Jeden punkt procentowy straciła Platforma Obywatelska – poparcie dla niej to 17 proc.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy formacje. Kukiz’15 z niezmienionym od ubiegłego miesiąca wynikiem 11 proc. głosów, Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 5 proc. ankietowanych (spadek o jeden punkt) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które dzięki jednopunktowemu wzrostowi balansuje na granicy pięcioprocentowego progu wyborczego.

Pod progiem znalazła się partia Razem (4 proc. poparcia). KORWiN może liczyć na 2 proc. głosów wyborców. 8 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać formacji, którą chciałoby poprzeć.

Badanie przeprowadzono w dniach 27-28 sierpnia na reprezentatywnej grupie 1100 polaków.

wprost.pl/KRESY.PL

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz