Media głównego nurtu będą musiały chyba znów przeprosić prezydenta Donalda Trumpa za zarzucanie mu kłamstwa odnośnie skutków polityki imigracyjnej w Szwecji.

Serwisy informacyjne „Dagbladet” i „Expressen” donoszą o zamieszkach w sztokholmskiej dzielnicy Rinkeby, które wybuchły w poniedziałkowy wieczór. Dzielnica jest znana jest ze swojej dużej koncentracji muzułmańskich imigrantów. Policja była zmuszana użyć strzałów ostrzegawczych wobec setki młodych ludzi rzucających kamieniami i podpalających samochody.

W Rinkeby mieszka duża liczba somalijskich imigrantów, w wielu przypadkach znanych ze swojej agresji i sympatyzowania z organizacjami terrorystycznymi. W ubiegłym roku to właśnie tutaj dziennikarz Anders Magnus został zaatakowany kamieniami a policja nigdy nie wkracza na obszar dzielnicy w godzinach wieczornych bez dodatkowych posiłków, informuje „Dagbladet”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szwecja zbuduje imigrantom park dla wielbłądów

Prezydent Donald Trump w sobotę stwierdził podczas wiecu na Florydzie, że Szwecja ma poważne problemy z powodu przyjęcia dużej ilości imigrantów, co spodowowało krytyczną reakcję ze strony liberalnych mediów a nawet szwedzkich polityków.

kresy.pl / zerohedge.com / dagbladet.no / expressen. se

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. costner
    costner :

    Kłopotem nie jest islam tylko liberałowie i lewica. To oni są wirusem cywilizacji łacińskiej. Koneczny pisał, że problemem jest wkroczenie w cywilizację łacińską znacznych elementów cywilizacji bizantyńskiej. Cywilizacja bizantyńska niszczy Europę, bo stawia prawo publiczne ponad prawem prywatnym, władzę polityczną nad duchową i politykę nad moralnością. Ponadto, tworzy potężną biurokrację i rozbudowane regulujące wszystkie dziedziny życia prawo. Charakteryzuje się znacznym uciskiem fiskalnym powodującym niekiedy wyludnienie całych państw. Pytanie kluczowe brzmi, jak obalić cywilizację bizantyńską w Europie? Należy przede wszystkim uderzyć w kasę. Odebrać pieniądze biurokratom i współczesnym arystokratom. Bo przez luksus przewraca im się w głowie i dlatego zmuszają ludzi do życia według absurdalnych wymysłów. Dla liberałów i lewicy islamiści to tylko pretekst do podwyższenia podatków od obywateli.