Niemieckie służby mierzą się z serią ostrzeżeń o bombach w budynkach na terenie całego kraju. Informacje o  materiałach wybuchowych otrzymały m.in. dworce kolejowe, partie polityczne, media i szkoły.

Ostrzeżenia o bombach dostają dworce kolejowe, partie polityczne, media i szkoły. Policja poinformowała, że jedna z gróźb dotyczyła głównego dworca kolejowego w Berlinie. “Spółka Deutsche Bahn w nocy otrzymała e-maila z groźbą” – oświadczyła we wtorek rzeczniczka prasowa policji, cytowana przez portal Deutsche Welle.

Służby wzmocniły tam swoje siły. Ostatecznie uznano jednak, że pasażerowie nie są w niebezpieczeństwie.

We wtorek groźby o podłożeniu bomby trafiły także do telewizji RTL oraz Domu Willy’ego Brandta, czyli siedziby Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD).

Kolejne ostrzeżenia trafiły we wtorek także do szkół. Jedna ze szkół średnich w Bawarii otrzymała już drugą taką niepokojącą wiadomość, więc uczniowie i pracownicy zostali ewakuowani. Ostrzeżenia wysłano również do trzech szkół w Erfurcie, stolicy Turyngii.

W międzyczasie ewakuowane także ośrodek nadawczy w Turyngii, w którym mieszczą się trzy stacje radiowe – Antenne Thueringen, Landeswelle Thueringen i Radio Top40.

Seria ostrzeżeń rozpoczęła się w poniedziałek. Otrzymało je wówczas co najmniej siedem szkół i publiczny nadawca ZDF. Policja uważa, że w niektórych przypadkach jest za nie odpowiedzialny Hamas – podaje DW.

Wszystkie instytucje, które otrzymały ostrzeżenia, zostały sprawdzone przez służby. W żadnym przypadku nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Kilka krajów Europy podjęło w ostatnim czasie decyzje w związku ze wzrostem zagrożenia terrorystycznego. Ma to związek z nową odsłoną konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Niemieckie władze mówią o możliwych deportacjach zwolenników Hamasu. Głos w sprawie zabrała m.in. szefowa MSW Niemiec Nancy Faeser.

W piątek portugalskie władze podniosły stan zagrożenia terrorystycznego z poziomu “umiarkowanego” do “znaczącego”. Powodem jest nasilenie się konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Także Francja podniosła do najwyższego poziomu alert zagrożenia terrorystycznego, co było bezpośrednim skutkiem ataku islamisty w Arras.

Zobacz także: Włochy obawiają się ataków terrorystycznych. Wprowadzają dodatkowe kontrole

dw.com / polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply