Niemcy: Prorosyjska manifestacja w Berlinie [+VIDEO]

W niedzielę odbył się w Berlinie prorosyjski protest. Uczestniczyło w nim około 900 osób. Kawalkada kilkuset aut z rosyjskimi i sowieckimi flagami przejechała ulicami miasta. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Żadnej propagandy w szkole – ochrona osób rosyjskojęzycznych, żadnej dyskryminacji” – przekazała berlińska policja. Uczestnicy złożyli także kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Radzieckich w Berlinie. Berlińska policja podała, że organizatorem była osoba prywatna – zwraca uwagę portal rbb24.

Uczestnicy prorosyjskiego protestu eksponowali rosyjskie i sowieckie flagi. Na transparentach widniały następujące hasła: „Stop szkolnej propagandzie”, „Ochrona osób rosyjskojęzycznych”, a także „Stop dyskryminacji”. W manifestacji wzięli udział Rosjanie mieszkający w Niemczech. Według berlińskiej policji w wydarzeniu wzięło udział około 900 osób. Kawalkada samochodów składała się z kilkuset pojazdów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

470 PLN    (2.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kawalkada ruszyła od granic miasta w północno-wschodniej części Berlina na plac Olimpijski w Charlottenburgu na zachodzie.

Uczestnicy wyjechali na ulice Berlina samochodami, przystrojonymi symbolami narodowymi Rosji. Eksponowano także sowieckie symbole.

„Tak dziś wyglądają drogi Berlina (…)” – zwraca uwagę War News na Twitterze.

Zobacz także: Morawiecki: Domagam się jak najszybszego zwołania Rady Europejskiej ws. rosyjskich zbrodni

„Niech ktoś mi wyjaśni, dlaczego my w Niemczech nie możemy obarczać obywateli Rosji współodpowiedzialnością za wojnę Putina, skoro Rosjanie w Berlinie wychodzą na ulice, żeby głośno poprzeć tę wojnę” – napisał na Twitterze redaktor niemieckiej gazety Bild Julian Röpcke.

Berlińska policja podała, że organizatorem była osoba prywatna. Nie doszło do żadnych incydentów.

Portal rbb24 zwraca uwagę, że w Berlinie mieszka ponad 50 tysięcy osób pochodzenia rosyjskiego.

Zobacz także: Michel potępił „okrucieństwa” armii rosyjskiej i wezwał do wprowadzenia dalszych sankcji

rbb24.de / pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz