Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG uniemożliwili wczoraj (18 maja) nielegalne przedostanie się na terytorium Polski 75 cudzoziemcom.

Na widok polskich służb 11 migrantów zaniechało próby pokonania granicy i cofnęło się w głąb Białorusi.

Wbrew przepisom polsko-białoruską granicę usiłowali pokonać obywatele: Indii, Afganistanu, Somalii, Erytrei, Jemenu, Etiopii, Nigerii, Bangladeszu i Togo. Działania związane z udaremnieniem nielegalnej migracji prowadzili funkcjonariusze z placówek SG w: Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku.

Od początku 2023 r. polsko-białoruską granicę próbowali nielegalnie pokonać migranci pochodzący z 43 krajów.

17 maja polsko-białoruską granicę nielegalnie usiłowało przekroczyć 59 cudzoziemców. Zatrzymano również kolejnego przemytnika pochodzącego z Gruzji.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 295 osób zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

16 maja 75 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę ujawnili funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG. Kilka osób, po zauważeniu ich przez polskie patrole, wycofało się w głąb Białorusi.

Przypomnijmy, w ubiegły weekend zatrzymano 256 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do Polski. Zatrzymano również 6 kurierów.

Kresy.pl / strazgraniczna.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply