New York Times otwarcie poparł Hillary Clinton

Amerykański dziennik „New York Times” otwarcie stanął po stronie Hillary Clinton i wzywa do głosowania na nią w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA.

W sobotnim wydaniu liberalno-lewicowy dziennik „NYT”, opublikowano obszerny, zajmujący całą szpaltę artykuł redakcyjny, który wzywa do głosowania na Hillary Clinton. Rozpoczyna się on od stwierdzenia, że „nie są to normalne wybory” i zarzuty wobec kandydata Republikanów Donalda Trumpa, który zdaniem gazety „nie ujawnia nic konkretnego ze swoich planów, obiecując gruszki na wierzbie” – choć wcześniej przedstawiał swoje propozycje m.in. w kwestii polityki zagranicznej i obronności.

Przeczytaj: Obronność i polityka zagraniczna USA: Clinton i Trump przedstawili swoje wizje

Dziennik podkreśla, że ideologia reprezentowana przez Trumpa stanowi zagrożenie dla USA. Tłumaczy też, jakie cechy Hillary Clinton powodują, że należy na nią głosować:

– Nasze poparcie wynika z szacunku dla jej intelektu, doświadczenia, twardości i odwagi przez cały okres jej służby publicznej.

NYT zaznacza, że na razie w trakcie kampanii prezydenckiej kandydatka Demokratów nie przypominała wystarczająco o swoich osiągnięciach, co jednak uczynił dziennik:

– [Clinton] starała się zapewnić, by Stany Zjednoczone pozostały siłą na rzecz dobra w często brutalnym świecie. (…) jest jednym z najbardziej nieustępliwych polityków swojego pokolenia, której gotowość badania sytuacji i korygowania kursu jest rzadka w epoce skrajnej partyjnej polaryzacji. Przez osiem lat w Senacie i cztery jako sekretarz stanu dowiodła swej nieugiętości, a zarazem zdolności do ponadpartyjnej współpracy. Okazała opanowanie polityki i dyplomatycznych niuansów oraz zdolności słuchania wyborców i swych kolegów, co jest zbyt rzadkie w Waszyngtonie.

ZOBACZ: Problemy zdrowotne Clinton podczas uroczystości 11 września w obiektywie kamery [+VIDEO]

Jednocześnie zaznaczono, że ma ona na swoim koncie również porażki, w tym w kwesti wykorzystywania prywatnego serwera mailowego do korespondencji służbowej jako Sekretarz Stanu USA. Jako sukces odnotowano m.in. reset w stosunkach z Rosją.

NYT zapowiada, że w poniedziałkowym wydaniu dokładnie wykaże, jak niekompetentny jest Donald Trump.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Hillary Clinton pozostawiła tajne dokumenty w pokoju hotelowym w Rosji

Poważne zarzuty FBI pod adresem Hilary Clinton

NYT / PAP / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. azar
    azar :

    Dziwne zatem by było jakby te liberalno-lewacki ściek poparł Trumpa.
    Tak więc leawcke poparcie dla lewackiego masońskiego babsztyla wcale nie dziwi.
    Szkoda, że Trump zraził do siebie za mocno czarnych jak i latynosów bo to oni zadecydują o wygranej. Trump jest jak Korwin. Czasem za dużo i za mocno plecie jęzorem mimo, że ma dużo racji.