Jak poinformowało biuro prasowe partii Swoboda, Wasyl Pawluk zrezygnował w czwartek 26 marca z funkcji sekretarza Rady Miasta Lwowa z powodu powołania go do pełnienia funkcji Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie.

Poinformowano także, że na okres pełnienia nowej funkcji jego członkostwo w partii zostanie zawieszone. Wynika to z ukraińskiego ustawodawstwa.

Wasyl Pawluk z wykształcenia jest ślusarzem i aktorem. Pracował m.in. jako aktor lalkowy i dyrektor kina. Jest wieloletnim członkiem „Swobody”, w 2006 roku został wybrany jako jej członek do Rady Miasta Lwowa.

Pawluk w 2009 roku domagał się wystosowania przez władze Ukrainy oficjalnej noty protestacyjnej w sprawie rozebrania nielegalnego pomnika UPA na Chryszczatej w Bieszczadach i domagając się jego odbudowy.

Czytaj także: „Swoboda” grozi Polsce

Jako sekretarz lwowskiej rady miejskiej Pawluk jest uważany za jedną z osób, na których spoczywa odpowiedzialność za niedojście do skutku zwrotu Polakom z Lwowa kościoła św. Magdaleny oraz faktycznego oddania w ich ręce Domu Polskiego. Wyrażał także uznanie dla UPA, w tym dla Ołeksego Hasyna, który pełnił funkcje kierownicze podczas najintensywniejszej fazy ludobójstwa na Polakach.

Zik.ua / tsn.ua / svoboda.org / Kresy.pl

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • wtajemniczony
   wtajemniczony :

   To jest Polska, ale pod okupacją.

   Już Mahmud Ahmadineżad potwierdzał, że europejskie systemy podatkowe zostały tak skonstruowane, że goje pracują na podatki, które nie służą ich interesom. A czyim interesom służą? Tym, którzy w naszym imieniu wydają pieniądze na Stare Kiejkuty i nas okupują w interesie tych na służbę do których przeszli.

   Polska jest podwójnie pokrzywdzona. Ma sprzedajną elitę w postaci wszelkiego płazu służb i sprywatyzowanych partii politycznych i jeszcze wygłupione społeczeństwo, które myślenie zastąpiło konsumpcją, kościoły zastąpiło Centrami handlowymi, a mszę św. zakupami.

  • sylwia
   sylwia :

   Ukrainiec artose wypadł ni w 5 ni w 9 jak Filip (Pełep) z konopi. Gdyby więcej czytał wpisy na tym forum to już by wiedział, że Sylwia to agent Templariuszy, Pathet Lao, Sinn Féin, Mao Mao, P2, Khmer Rouge i Sendero Luminoso. Lokalny sztab jest na Bora Bora a główna siedziba jest w górnym Czadzie. (P. SobiePan: 27.03.2015 22:41: “…masz rację jest agentem i to niezwykle skutecznym bo upaińcy zwalczają go w każdy możliwy sposób . Jest agentem CZUKCZÓW i ESKIMOSÓW .(bo tylko im zależy na podziale i zasianiu fermentu pomiędzy Polską i miłującymi pokój upadlińcami czy to masz na myśli ?) . Z główną siedzibą w górnym Czadzie . Właśnie takie ględzenie o agenturalności jest jawnie pro ukraińskie.” Polakom polecam przebranego za ‘kacapa’ rosyjskiego komika, “Iwana Pabiedę’ w czapie z gwiazdą i bawełnianą brodą, który naśmiewa się z węszących za agentami (ukr.: szpigunami) Ukraińców takich jak ‘artose’. Ma dobrą dykcję więc dużo można zrozumieć. Ja używam programu tłumaczącego mowę.

   http://rutube.ru/video/7da1472f125a9909f3ac77dd527a566a/

 1. votum_separatum
  votum_separatum :

  Być może obywatelskie nieposłuszeństwo i blokada konsulatu powodująca paraliż działalności banderowca spowodowałaby reakcję. Wysyłanie ludzi o tej prowieniencji jest nie tylko prowokacyjne, ale wynika z roszczeniowych postaw środowisk na których opiera się reżim Poroszenki. Jest to więc forpoczta/delegacja wrógów Polski do podkopywania naszej państwowości. Jeżleli niektórzy Ukraińcy twierdzą, że poza UPA nie mają na czym budować swojej państwowości to mają rację. Ukrainę trzeba stworzyć od nowa, ale na gruzach pańsstwa ukraińskiego z nowym społeczeństwem. Jedyną drogą do tego celu jest rozbiór i wyegzekwowanie zobowiązań traktatu jaki sami Ukraińcy podpisali w 1921 roku.

 2. krok
  krok :

  Za tym, że powoływani są neofaszyści ukraińscy na wysokie stołki w Polsce nie są odpowiedzialne jakieś gnomy, niekreślone ukraińskie siły, czy inni obcej maści. Sprawców należy wskazać jednoznacznie: Siemoniak, Sycz, Schetyna, Kowal. To są osoby z nazwiska i imienia, rzekomi Polacy, to do nich trzeba się zwrócić i tam szukać przyczyn antypolskiej polityki. Ale my sobie pokrzyczymy, a Siemoniaki będą dalej robić swoje.