Wraz z 1. Brygadą Lotnictwa Kawalerii ze składu 1. Dywizji Kawalerii do Europy i Polski trafiły egzemplarze śmigłowca AH-64E Guardian.

Maszyny te są najnowszą generacją śmigłowca uderzeniowego, znajdującego się na wyposażeniu US Army, znanego lepiej pod kryptonimem Apache.

1. Brygada zmieniła 10. Brygadę Lotnictwa Bojowego z 10. Dywizji Górskiej, która po trwającej 9 miesięcy zmianie wróciła z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Rotacyjna obecność amerykańskich wojsk w Europie ma być odpowiedzią na sytuację w Europie związaną z działaniami Federacji Rosyjskiej na wschodniej Ukrainie. Od kilku miesięcy zmiany dotyczą również brygad lotniczych.

ZOBACZ TAKŻE: Wiceszefowa NATO: amerykańskie czołgi w Polsce to odpowiedź na działania Rosji

Pojawienie się 1. Brygady Lotnictwa Kawalerii oznacza rozmieszczenie pododdziałów z Teksasu w Niemczech, gdzie znajduje się baza główna lotniczego zgrupowania w Europie, a także w innych krajach regionu, w tym w Polsce. Maszyny pojawiły się w Powidzu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W sumie w Europie zostaną rozmieszczone 24 AH-64E należące go jednego z batalionów US Army. W ramach operacji Atlantic Resolve i przygotowań do rozmieszczenia Guardianów w Polsce w Powidzu pojawili się żołnierze 227. Pułku Lotniczego 1. ACB, AH-64E zostały tam rozmieszczone 10 listopada 2017.

Kresy.pl / dziennikzbrojny.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz