MSZ chce wyjaśnień od Fundacji Otwarty Dialog

Powiązana z Georgem Sorosem Fundacja Otwarty Dialog ma niezwłocznie nadesłać wszystkie uchwały fundacji przyjęte w latach 2013-2017 i wytłumaczyć się z nawoływania do nielegalnych działań.

Jak czytamy w liście wysłanym przez MSZ do  prezes zarządu fundacji – Lyudmyly Kozlovskiej, „MSZ zwróciło się o wyjaśnienie, dlaczego na oficjalnym profilu fundacji na Facebook umieszczane są informacje nawołujące do nielegalnych działań, takich jak zachęcanie do niewywiązywania się z obowiązku uiszczania podatków. Ministerstwo zwróciło się też o wyjaśnienie przyczyn publikacji przez przedstawicieli fundacji w mediach społecznościowych treści będących personalnymi atakami wymierzonymi w konkretne osoby”.

Wczoraj minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z wnioskiem o kontrolę w Fundacji Otwarty Dialog.  Minister Witold Waszczykowski uprawniony jest do kontroli działalności FOD i zbieżności z deklarowanymi celami. Kamiński zwrócił się również z prośbą o przekazanie informacji, czy FOD korzystała ze środków publicznych pozostających w dyspozycji szefa MSZ, bądź innych podmiotów publicznych i ewentualną wysokość tych kwot.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kamiński wnioskuje o kontrolę w Fundacji Otwarty Dialog

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Niedawno media informowały o tym, że szef Rady FOD, Bartosz Kramek, stworzył listę 16 punktów, które miały służyć jako instrument walki z rządem. Jak argumentował Kramek „radykalne metody oporu z krajów wschodnich usprawiedliwiają wyjątkowe w historii III RP okoliczności”. Fundacja Otwarty Dialog została założona przez Lyudmylę Kozlovską, prywatnie będącą żoną Kramka.

Kresy.pl / MSZ
Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz