– Czy są jakiekolwiek zdarzenia historyczne lub katastrofy naturalne, za które nie odpowiada Rosja? – pyta drwiąco rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

Prawdziwym wrogiem, który rozpoczął, i który użył ukraińskich sił nacjonalistycznych do tej straszliwej zbrodni ludobójstwa jest Rosja– powiedział w poniedziałek o rzezi wołyńskiej Antoni Macierewicz, szef MON, w programie TVP Info „Minęła dwudziesta”.

Przeczytaj także: Macierewicz o rzezi wołyńskiej: Źródłem jest Rosja [+VIDEO]

Do tej opinii odniosła się dziś na Facebooku rzeczniczka MSZ Rosji Marija Zacharowa. Ujęła ona rosyjską odpowiedź w formie trzech pytań.

1. „Czy minister przedstawił oficjalną pozycję Polski, czy swoją własną?”

2. „Czy są zdarzenia historyczne lub katastrofy naturalne, którym nie jest winna Rosja?”

3. „Czy milcząco przyzwalając na takie szowinistyczne wypowiedzi, polskie władze nie przechodzą od zwykłej rusofobii, do podsycania narodowościowej nienawiści?”— pyta rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

Przeczytaj także: Rosyjski polityk o Antonim Macierewiczu: Sprzedał swoich przodków

Fb.com/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   scorpio :

   UPAdlina bardzo lubie Twoje komentarze. Ja jestem kategorycznie anty co do: odradzajacego sie banderyzmu na UPAdlinie, przeciwko swiatowej chazarskiej zydo komuny, NATO, nienawidze rzadu USA i jej polityki, przeciwko UE, zbiera mnie sie na wymioty jak widze i slucham anty polskich politykow i dziennikarzy ale prosze nie ublizaj zwyklym maciora… poniewaz maciory bardzo kochaja swoje prosieta i oddali by swoje zycie w ich obronie. Ten anty polski lachudra, zdrajca i sprzedawczyk ani za grosz nie dorownuje zwyklym maciora.. ktora ponad wszysko kochaja swoje prosieta.

   • upadlina
    upadlina :

    masz rację Scorpio!!…..Maciory to wspaniałe zwierzęta!!….Inteligentne i bystre!!……Przepraszam wszystkie maciorki i świnki !!……..Zgadzam się z Tobą, że obraziłem te zwierzątka, porównując je do tej usmańskiej kukły zainstalowanej w „polskim” rządzie !!!!!………Bardzo Cię cenię Scorpio za Twój patriotyzm i obiektywne podejście do rzeczywistości !!!!!…….Pozdrawiam serdecznie !!!!!

    • Avatar
     scorpio :

     Gdyby mnie dano mozliwosc do podjecia jednoosobowo tylko jednej decyzji w sprawie Polski to moja decyzja bylaby abys zostal Prezydentem wielkiej POLSKI nie na jedna kadencje ale na tyle kadencji abys swoja dzialalnoscia wyplenil wszelkie przejawy anty polskosci, umieszczal w obozow pracy przeciwnikow interesow narodowych, rozwiazywal rzady i partie polityczne ktore dzialaliby na szkode panstwa… no i oczywiscie wyplenil wszelkie przejawy banderyzmu w Polsce i zaniechal wszelkich stosunkow z banderowskim Kijowem dopoki nie zaniknie tam calkowicie banderyzm a zyjacych jeszcze tych bandytow postawic przed sadem.

     • upadlina
      upadlina :

      Hehe!!……Dzięki Scorpio!!……..Ja raczej nadawałbym się na egzekutora PRAWDZIWIE POLSKIEGO PRAWA, które mogłoby zaistnieć, gdyby stworzyli je prawdziwi polscy patrioci !!…….Mógłbym na przykład z podobnymi sobie egzekwować zakaz eksponowania na terytorium Polski symboliki banderowskiej i robiłbym to bezwzględnie i bez zbędnych ceregieli !!………W tym byłbym dobry!!……….Na prezydenta potrzebowalibyśmy kogoś w stylu Viktora Orbana !!………Ale dzięki !!……..Jeżeli kiedykolwiek zostanę prezydentem, to masz u mnie zaklepaną tekę premiera !!

 1. Avatar
  sylwia :

  Macierewicz [Icek Singer] ( http://www.aferyprawa.eu/Polityka/POLAKU-SPRAWDZ-NA-KOGO-ODDAJESZ-SWOJ-GLOS-kolejny-odnowiony-rozdzial-z-cyklu-niebezpieczne-tematy-lista-Zydow-i-osob-pochodzenia-zydowskiego-o-zmienionych-nazwiskach-716 ) tym oczywistym kłamstwem stara się celowo stworzyć wrogość między Polską a Rosją aby ułatwić siłom międzynarodowych oligarchów zwiększenie napięcia w Europie. Czyniąc to, Macierewicz [Singer] jest także posłuszny tajnej Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r. Cytuję: ‚ … należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA… Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej… To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN…’ ( http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html ).

 2. Avatar
  sylwia :

  Forumowicz-patriota, który zna rosyjski,właśnie przysłał mi tłumaczenie mojego wpisu, z uwagą, że widzi w internecie rosyjskie komentarze o wpisach na Kresach.pl. Zamieszczam to tłumaczenie lecz nie wypowiadam się co do jego językowej jakości bo nie posiadam do tego kwalifikacji. =================

  Eврей Macierewicz [Ицак Сингер] ( http://www.aferyprawa.eu/Polityka/POLAKU-SPRAWDZ-NA-KOGO-ODDAJESZ-SWOJ-GLOS-kolejny-odnowiony-rozdzial-z-cyklu-niebezpieczne-tematy-lista-Zydow-i-osob-pochodzenia-zydowskiego-o-zmienionych-nazwiskach-716 ) етой явной ложей пытается намеренно создать враждебность между Польшой и Россиeй, чтобы помочь силам международных олигархов b ростe напряженности в Европе. При этом, Ицак Сингер также послушeн секретнoмy постановлению Национального Провиду OУH от 22 июня 1990 года; я цитирую: „… должно быть усильно поддержано в Польше все, что анти-российское. Катынь, депортации в Сибирь, преступления НКВД и УБ. Такое положение дел отвлекает внимание от УПА … Надо противостоять сближению поляков и русских , как в Украине так и Польше; надо подстрекать враждебность поляков к русским, и наоборот, имея в виду, что тесный союз русско-польский представляет собой серьезную угрозу для Украины и ее территориальной целостности … все это должно служить ослаблению Польши, так и в будущем, даже привести к полному разложению польского государства – что в интересах политики Украины, где сила есть и будет революционнaя ОУН … ( http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html )

 3. Avatar
  kbog :

  Rosja ma niestety rację. To co się w ostatnich latach a szczególnie teraz dzieje z naszymi politykierami świadczy o ich chorobliwej rusofobii. Wydaje mi się, że to celowe sianie nienawiści między Polakami i Rosjanami. Jak tak dalej pójdzie to oszołomy pokroju Macierewicza i Schetyny są gotowe wywołać konflikt z Rosją. Oni reprezentują obce interesy a nie polskie. To jest żałosne!!

 4. Avatar
  azar :

  Siemaszko odniosła się również do postaw okupantów – niemieckiego i sowieckiego – wobec zabijania Polaków… Pod okupacją sowiecką nie było możliwości rozwijania nacjonalistycznej działalności ukraińskiej. Sowieci tępili takie struktury. (..) Pod okupacją niemiecka sytuacja byłaby zupełnie inna. Mimo że Niemcy nie dopuścili do uznania Ukrainy jako państwa, to jednak wspierali nacjonalistów ukraińskich. Sytuacja ludności pod okupacja niemiecka była znacznie gorsza niż ukraińskiej. Ludność ukraińska była preferowana. (…) przez dwa lata od ‘41-43 roku tolerowali i wykorzystywali policję ukraińska przeciwko Polakom. (…) Była to organizacja później zbiegła do lasu, dołączyła do UPA. Była wyszkolona i zaprawiona w mordach na Żydach. — powiedziała badaczka….. http://wpolityce.pl/historia/300312-ewa-siemaszko-to-co-sie-dzialo-na-wolyniu-bylo-klasycznym-ludobojstwem?strona=1