Morawiecki: Wspieramy euroatlantyckie aspiracje Ukrainy

Premierzy Polski i Ukrainy Mateusz Morawiecki i Wołodymyr Hrojsman odbyli w środę popołudniu rozmowę telefoniczną.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wydała komunikat w którym napisano, że podczas rozmowy premier Hrojsman zaprosił przedstawiciela rządu RP do udziału w Kyiv Security Forum. Forum będzie miało miejsce w dniach 12-14 kwietnia br.

Premierzy potwierdzili strategiczny charakter partnerstwa, które łączy nasze kraje. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że Polska wspiera i będzie wspierać euroatlantyckie aspiracje Ukrainy – napisało KPRM w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Wzrosła liczba Ukraińców zatrudnionych w Polsce – o 36 proc w 2017 roku

Premier Morawiecki miał również podkreślić, że liczy uchylenie przez Ukrainę moratorium na poszukiwanie i ekshumację szczątków polskich ofiar wojen i represji politycznych na Ukrainie. W odpowiedzi, premier Hrojsman zapowiedział, że Polska i Ukraina powinny razem przeciwdziałać prowokacjom, wymierzonym w nasze wzajemne relacje.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z kolei premier Ukrainy napisał na Twitterze, że przeprowadzono rozmowę telefoniczną podczas której omówiono aktualne zagadnienia dotyczące dwustronnej współpracy, w szczególności wzmocnienie współpracy w sferze gospodarczej i znalezienia wzajemnie akceptowalnych rozwiązań dla rozwiązania istniejących problemów.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  Euroatlantyckie aspiracje Ukrainy?
  Stan wojny z sąsiadem + pretensje o ziemie z sąsiadami.
  Dążenie do zmiany granic i zabór ziem państw ościennych.
  Euroatlantyckie aspiracje Ukrainy w tych okolicznościach są wykluczone.
  Morawiecki śmiało może Ukraińcom to wszystko obiecywać.
  Ważne co za te obiecanki osiągnie.
  Czyżby celem Hrojsmana była budowa Izrael-bis na ukrainnych ziemiach?