Mogherini: Do zniesienia sankcji daleko

Wysoki przedstawiciel UE do spraw polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Federica Mogherini gościła dziś w łotewskiej Rydze gdzie odniosła się do pytania o perspektywę stosunków unijno-rosyjskich.

„Mogę powiedzieć, że wszystko będzie zależeć od sytuacji na miejscu. Jeśli kiedyś wszystkie punkty porozumienia mińskiego zostaną spełnione, wtedy, oczywiście, nie będzie więcej sankcji z naszej strony. Jednak jesteśmy daleko od tego” – powiedziała Mogherini na konferencji prasowej w Rydze.

Jednocześnie jednak unijna przedstawiciel podkreślała „pozytywne sygnały” zmianę podejścia Moskwy do Ukrainy, jakie według niej już się dokonały. Uznała je jednak za zbyt ograniczoną.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz