Pancerny biathlon odbywał się na poligonie Alabino pod Moskwą. Wzięli w nim udział czołgiści z trzynastu armii świata.

Zawody czołgów odbywają się w ramach Międzynarodowych Igrzysk Wojskowych, które Rosjanie organizują w dniach 1-15 sierpnia. Poza gospodarzami biorą w nich udział czołgiści Chin, Serbii, Armenii, Angoli, Indii, Wenezueli, Kazachstanu, Kuwejtu, Mogolii, Nikaragui, Kirigistanu, Tadżykistanu. Wszyscy oni startują na rosyjskich maszynach T-72 B3. Zasady jak w biathlonie – przebyć jak najszybciej 20-kilometrowy odcinek urozmaiconego toru, wykazując się jednocześniej jak największą calnością w strzelaniu.

Zawody poprzedziła specjalna ceremonia.

rt.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz