Kanclerz Angela Merkel broni dotychczasowej polityki migracyjnej Niemiec i poucza inne kraje.

„Chodzi o to, by lepiej i bardziej sprawiedliwie rozdzielić uchodźców, którzy już znajdują się u nas” –powiedziała Merkel w wyemitowanej wieczorem rozmowie z ARD.

Jak zaznaczyła, „jest kilka krajów, które nie chcą brać udziału” w relokacji, natomiast inne są „bardziej otwarte”. Zapowiedziała, że będzie nadal pracowała nad tym trudnym tematem.

„Uważam, że powinniśmy znaleźć wspólne rozwiązanie, że każdy musi wnieść swój wkład w rozwiązanie tej sprawy”– podkreśliła kanclerz. Merkel nie odniosła się do pytania o ewentualne kary finansowe dla państw, które nie zechcą przyjąć uchodźców.

Przeczytaj także: Szymański: UE powinna zatrzymać źródło migracji

„Tym, czego nie można zaakceptować, jest stanowisko niektórych krajów, które mówią: z zasady nie chcemy mieć muzułmanów w naszym kraju, niezależnie od tego, czy jest to konieczne z powodów humanitarnych, czy też nie. O tym musimy rozmawiać”– powiedziała Merkel.

Jak dodała, w wielu obszarach polityki migracyjnej „widać wspólne podejście”.

„Przed nami wiele pracy”– zaznaczyła kanclerz.

PAP/KRESY.PL

26 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. czas_przebudzenia
  czas_przebudzenia :

  Typowe rżnięcie głupa. Jakieś wyżej postawione siły rządu światowego oszustów, rozpętały wojny na Bliskim Wschodzie. To było tylko preludium do zorganizowania bardzo trudnego logistycznie marszu wyprowadzania milionów mężczyzn w wieku poborowym w kierunku Europy. Aby zorganizować takie marsze potrzeba dziesiątków tysięcy wysoko opłacanych przewodników. Samo wyposażenie na jednego nachodźcę to były setki euro zainwestowane w drogie, nowe ubrania i w gotówkę – ci „uchodźcy” nie mieli pieniędzy nawet na buty drożej firmy nie mówiąc o pozostałych kosztach. Służby graniczne programowo były „bezbronne”, mimo że do rozproszenia tłumów napierających na szlabany graniczne wystarcza ostrzał gumowymi pociskami. Nie istnieje taki tłum – choćby nie wiadomo jak zorganizowany – który nie rozbiegłby się po ostrzale zwykłymi pociskami gumowymi (zwykłe armatki wodne dają barierę nie do przejścia). Weszło już ponad dwa miliony mężczyzn, którym w dużej mierze „kazano zgubić dokumenty” (kazano zgubić dokumenty w drodze do Europy, gdzie posiadanie „papieren” jest wymagane od wieków i gdzie kilka dekad temu za brak „papieren” można było postradać życie). A na koniec „zapraszające” marionetki polityczne każą się … dzielić problemem. Bo do tego od początku zmierzał spisek masonów, że Polacy mieli być obdzieleni problemem multi-kulti. W dawnych wiekach ludzie może byli niepiśmienni, ale nie byli tak ogłupieni przez marksistowską propagandę, by ktokolwiek uwierzył w taki cyrk rżnięcia głupa przez prostym ludem. Na razie pożytecznymi głupcami są ludzie na Zachodzie. Miejmy nadzieję, że metoda wywołania nowej wojny światowej na zasadzie rżnięcia głupa nie przejdzie jednak w Polsce czy na Węgrzech. Proszę zauważyć, że warunkiem wystarczającym dla przeforsowania metody rżnięcia głupa przez ogłupioną publiką, jest wyedukowanie d***kratycznych klik i ludu w duchu bezrefleksyjnego łykania marksistowskiej papki propagandowej oszustów. Tylko wsparcie chrystusowe może nas uratować przed tak ogłupiającym zwodzeniem wyznawców zła.

  • czas_przebudzenia
   czas_przebudzenia :

   Po czym poznać dobrego oszusta? Po tym, że niemal nikt się na takim nie poznał.
   Czy nikt nie słyszał o ruskiej, ukraińskiej czy nawet żydowskiej mafii? Słyszeli wszyscy! No ale ukrytej, niemieckiej machiny kadrowo-wojennej, to chyba nie ma, bo przecież Niemcy ani razu nie wychwalają swoich Einsattzgruppen ani razu nie wychwalają Waffen-SS ? Ktoś mógłby rzec, że teraz „Deutschland Deutschland lieben alles”. Ale kto w takim razie wystawia jako pożytecznych durni pochody SS-manów w Estonii, Łotwie, Żmudzi i na Ukrainie zachodniej? Sami tak wpadli na to, że maluczkie narody będą na złość Rosjanom i na złość Polakom pokazywali nieustannie, dawne oblicze zbrodniarzy i ludobójców? A może demonstracje SS tych wschodnich, słabych sąsiadów, to jednak obraz pożytecznych durni wystawianych przez ukryte organizacje Niemców? ——. Warto słuchać znanego przeszukiwacza lochów poniemieckich – Dariusza Kwietnia – youtube (Dariusz Kwiecień Prelekcja Arkadia Styczeń 2016 I)

   https://www.youtube.com/watch?v=x64qeXwZs1Y

   ———pan Kwiecień przytacza słowa dziwnego, starego człowieka, mającego w młodości bliski kontakt z nazistami. Cytuje z pamiętnika słowa wypowiedziane przez tego starego człowieka 33 lata temu. W tych słowach przewijają się opisy zbrodni i zbrodniczych eksperymentów niemieckich i te słowa mówią o „dopracowaniu jakiegoś planu”, że ich ciemna armia przyjdzie tu, przypłyną łodziami i wtedy powstanie IV Rzesza (zostało to przewidziane na lata 2015-2025). Słuchajcie tego nagrania od 22. minuty. Polecam szersze słuchanie nagrań Dariusza Kwietnia. To nasze dostrzeganie ideologii oszustwa na forum kresy.pl, to jest dostrzeganie ideologii oszustwa, w której intensywnie wykorzystują banderowców jako pożytecznych durni. Dostrzegamy tu często próby wrabiana Rosji w wywołanie nowej wojny światowej (ostatnie realna próba wywołania wojny światowej przez wyznawców zła, z której Rosjanie się wycofali, to było oczekiwanie na inwazję Rosjan w celu obrony powstania w Donbasie). Ale te nasze komentarze naświetlają tylko część całościowego planu przygotowywania nowej wojny światowej – dobrze, że te nasze komentarze tu są, bo poza kresy.pl takie komentarze są politycznie niepoprawne.

   Może jednak demaskowanie ideologii oszustwa będzie tutaj jeszcze pełniejsze.

   Niemcy aktualnie wydają się być najbardziej oszukanym społeczeństwem. Widzimy na nagraniach tysiące Niemców, którzy z bezsilnością przypatrują się na wprowadzanie im „ciemnych armii”. Zwykli Niemcy pytają, po co to im i po co było to otwarte „zapraszanie przez Angelę”. Czy aby na pewno ukryte siły zła chcą tylko wykończenia niemieckiej nacji? Czy aby na pewno Niemcom należy się tylko politowanie, że ich siły policyjne z jakimś niezrozumiałym amokiem atakują wszystkich, którzy nie zgadzają się na przyjazd milionów nachodźców? Czy Martina Szulca w agresji gromienia Polaków za nieprzyjmowanie multi-kulti, należy tylko postrzgać jako niewykształconego człeka skłonnego do używek?
   Naziści też zostali wrobieni w wojnę. Z punktu widzenia interesów Niemców i narodów sowieckich, nie było głupszej decyzji w 1939 roku niż wspólne uderzenie na Polskę i rozpoczęcie II wojny światowej. Warto rozumieć, że w d***kracji rządzące marionetki dobierane są ewidentnie wg niezbyt wysokich zdolności rozumienia rzeczywistości. Ktoś ewidentnie wrabia w wojnę takich wybranych wcześniej d***kratów. Siły wyznawców zła naprawdę istnieją. To garstka złych ludzi – wyznawców antychrysta. Ale jeśli tej agentury nie będziemy dostrzegać, to oni będą zwodzić ludzi w nową zagładę.

   • gan
    gan :

    Jest taki ciekawy symbol masoński. Dwie ręce naprzeciw siebie. Jedna we wrogim geście wskazująca palcem na tę drugą, przyjaźnie otwartą. Ja nie wybieram opcji USA. Nie popieram też Rosji. Pamiętacie Śluby Kazimierzowskie? „Wielka Boga-Człowieka Rodzicielko i Panno Najświętsza! Ja, Jan Kazimierz, z łaski Syna Twego, Króla królów i Pana mego, i z Twego miłosierdzia król, padłszy do stóp Twoich najświętszych, Ciebie za Patronkę moją i za Królowę państw moich dzisiaj obieram. I siebie, i moje królestwo polskie, księstwo litewskie, ruskie, pruskie, mazowieckie, żmudzkie, inflanckie i czernichowskie, wojska obydwu narodów i ludy wszystkie Twej osobliwszej opiece i obronie polecam i o Twoją pomoc i miłosierdzie w tym nieszczęśliwym i przykrym królestwa mego stanie przeciw nieprzyjaciołom świętego rzymskiego Kościoła pokornie błagam.”

    • alexwolf
     alexwolf :

     Święta prawda, to jest rozgrywka masonerii i mają taki symbol oznaczający rozgrywanie na zasadzie zły glina i dobry glina – w tym wypadku zły Zachód dobra Rosja a to jest jedna masońska banda, musimy być czujni i uważni i tylko Bogu Najwyższemu ufać i poświęcać Polskę opiece.

   • sylwia
    sylwia :

    Sprowadzanie milionów muzułmanów do obcej im kulturowo Europy jest celowe. Spójrzmy na fakty. 1. Rząd Szwecji opublikował informacjȩ, że 71% migrantów to mȩżczyżni do lat 45, tj. w wieku poborowym; 2. Młodzi migranci otrzymują ubrania, telephony i gotówkȩ przed przekroczeniem granicy; 3. Sfilmowane zachowanie wielu z nich wykazuje umiejȩtnośċ walki wrȩcz; 4. Rząd niemiecki oglosił zamiar rozbudowy wojska; 5. Rząd niemiecki ogłosił zamiar wprowadzenia poboru; 6. Rząd niemiecki ogłosił zamiar przyjmowania migrantów do sił zbrojnych; 7. W Polsce ustawa 1066 z 7 lutego 2014 jest nadal w mocy; daje ona prawo siłom zbrojnym innych krajów używaċ broni w Polsce. 8. Pani premier PiS publicznie poparła stworzenie europejskich sił zbrojnych. Wniosek: powstanie Europejska Legia Islamska niepodlegająca rozkazom polskiego dowództwa, która bȩdzie użyta m.in. przeciwko Polakom.

 2. gan
  gan :

  Guzik mnie obchodzi, co ma pani Merkel do powiedzenia. Na jej miejscu zastanawiałbym się jak kontynuować swoją wizję polityki – bo przecież ludzie widzą efekty kulturowego ubogacenia i na wakacje wolą jechać do krajów takich jak na przykład Polska. Jak tu im wyjaśnić, że nie rozumieją, że to dla ich dobra?

 3. krakus
  krakus :

  Co za matoł z tej baby – trzeba było nie zapraszać i wpuszczać do siebie tych muzułmanów. Teraz radź sobie z nimi sama – jak taka głupia jesteś. Bierz wszystkich to kolejni ruszą w drogę. Jeszcze miliard biednych z Afryki czeka na rejs do Niemiec – głąbie.

 4. mix
  mix :

  Przede wszystkim to przedstawiciele narodu ludobójców nie mają żadnego prawa nikogo pouczać i po tym co zrobili nie powinni go mieć jeszcze przez całe pokolenia. A jeśli trzymać się wskazań Biblii to co najmniej przez siedem pokoleń.