Władze nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej wprowadziły sankcje przeciwko separatystom z ŁRL, zakazując importu towarów objętych akcyzą – informują media ukraińskie, a także powiązane z separatystami.

Jak informują media powiązane z separatystami, „Rada Ministrów” nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej na początku grudnia zadecydowała o wprowadzeniu zakazu importu z terenu samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej towarów objętych akcyzą. Specjalne rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie z dniem 27 grudnia ub. roku. Wprowadziło ono poprawki do ustawy DRL „O porządku przewożenia przez podmioty gospodarcze ŁRL i DRL towarów i innych przedmiotów przez granicę administracyjną piędzi DRL i ŁRL”.

Fragmenty rozporządzenia, podpisanego przez lidera DRL Aleksandra Zacharczenkę, zamieszczone w sieci przez ukraińskiego dziennikarza Denysa Kazanskiego wskazują, że zgodnie z nim na terytorium tej separatystycznej republiki przez granicę z ŁRL nie można wwozić towarów objętych akcyzą, bez względu na kraj pochodzenia. Z wyłączeniem tranzytu do Rosji. Dotyczy to więc m.in. alkoholu i papierosów.

Ponadto, na mocy rozporządzenia wprowadzono również zmiany umożliwiające kontrdziałania w przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zakazów czy ograniczeń handlowych ze strony ługańskich separatystów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– W wypadku wprowadzenia zakazów i ograniczeń ze strony Ługańskiej Republiki Ludowej na wwóz towarów i innych przedmiotów z terytorium Donieckiej Republiki Ludowej, analogiczne zakazy i ograniczenia na wwóz na terytorium DRL z terytorium ŁRL ustala się normatywnymi aktami prawnymi Donieckiej Republiki Ludowej w odniesieniu do tychże towarów i innych przedmiotów – czytamy w dokumencie.

Zdaniem komentatorów, ograniczenia będą dotyczyć głównie towarów sprawdzonych do ŁRL z terytorium Ukrainy, względnie z innych krajów (np. z Białorusi), z których według doniesień medialnych nieoficjalnie na terytorium separatystycznych republik trafiają m.in. artykuły spożywcze.

Ukraińskie media opisujące ten temat piszą, że DRL wypowiedziała separatystom z Ługańska wojnę handlową. Media powiązane z separatystami piszą z kolei o sankcjach przeciw ŁRL.

Przeczytaj także: Nowy lider ługańskich separatystów chce integracji ŁRL i DRL z Rosją

Opisywany dokument jest również dostępny na oficjalnej stronie nieuznawanej DRL.

Dnr24.su / don-news.net / dnr-online.ru / unian.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz