Według dziennikarki telewizji publicznej powracanie do tematu Rzezi Wołyńskiej jest na rękę Moskwy.

Maria Przełomiec powiedziała: Trzy lata temu, kiedy była okrągła rocznica Zbrodni Wołyńskiej polski parlament przyjął uchwałę, że była to zbrodnia o znamionach ludobójstwa. Dlaczego w trzy lata potem był do tego powrót? Nie wiem. Wiem natomiast, kto się z tego niesłychanie ucieszył – Rosja.

Dziennikarka tłumaczyła i usprawiedliwia również bardzo negatywne rekacje Ukraińców m. in. na flim Wołyń. Jak stwierdziła: Ukraińcy nic nie wiedzą o Rzezi Wołyńskiej. Cała Ukraina nie ma o tym bladego pojęcia. W tej chwili Bandera jest dla nich symbolem walki z Rosją. Dla nich UPA to są ich Żołnierze Wyklęci!Według niej w Polskim interesie jest wolna, demokratyczna Ukraina jak najbliższa Zachodowi, a nie Rosji.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Jak Maria Przełomiec zmanipulowała historię polskiej autonomii na Wileńszczyźnie

Jej zdaniem „Euromajdan” wyrażał chęć Ukraińców do dążenia z zachodem. Dodała również: efektem drugiego Euromajdanu było wzmocnienie niezależnych organizacji. Pojawił się wolontariat, który wcześniej był prawie nieznany na Ukrainie, siła niezależnych mediów. Jest to ciąg dalszy wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego.

kresy.pl / gazetapolska.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. poznaniak74
  poznaniak74 :

  „Szanowna Pani” Przełomiec, ja skromny Polak mieszkaniec Poznania, stwierdzam z przykrością że straszliwie męczy się „pani” w Polsce i pomiędzy zamieszkującymi ja Polakami. Dlatego tez zwracam się do „pani” z gorąca prośbą, NIECH „pani” UDA SIE NA SWOJE UMIŁOWANE PONAD WSZYSTKO LITWĘ LUB NA UKRAINĘ I ZRZEKNIE SIE POLSKIEGO OBYWATELSTWA…
  (Nie)pozdrawiam!

  • gryzli
   gryzli :

   Pani Przełomiec, dlaczego się Pani dziwi, że akurat teraz? Przecież rzeczy należy zawsze nazywać po imieniu. Ludobójstwo dokonane przez banderowców nadal ludobójstwem pozostanie i KAŻDY moment jest dobry, by Ukraińcom o tym przypominać i ich w związku z tym uświadamiać. To tak jakby się dziwić dlaczego Niemcom ciągle przypominamy o Auschwitz, a Rosji o Katyniu czy o zsyłkach do łagrów.

 2. kazik1948
  kazik1948 :

  Czy my Polacy musimy robić sobie na złość tylko dlatego,że to nie ucieszy Rosji?Przez antyrosyjskość popieramy Ukrainę banderowską,wspomagamy Ukrainę sprzętem,pieniędzmi,uzbrojeniem.Przyjmujemy do Polski Kolejne miliony Ukraińców,którzy i tak w wiekszości nie płaca ZUS-u,ani podatków , a pracując „na czarno” pozbawiają Polaków pracy we własnym kraju.W ten sposób PiS ściąga do Polski „pewne głosy” w kolejnych wyborach.

 3. jazmig
  jazmig :

  Rosja, a wcześniej ZSRS, potępiali Banderę i banderowców, uważali ich, słusznie, za zbrodniarzy. Trudno się zatem dziwić, że Rosjanie z zadowoleniem przyjęli uchwałę polskiego sejmu, a banderowcy i ich zwolennicy, z nienawiścią. Taką zwolenniczką banderyzmu jest Przełomiec.

 4. jank
  jank :

  Ta Pani ma poważny problem psychiczny, Rosja jej padła na dekiel. Według niej nie trzeba popierać Polaków litewskich bo Rosja, teraz trzeba cicho siedzieć i patrzeć jak odradzają się banderowcy i ich wspierać bo Rosja. Tylko patrzeć jak banderowcy urosną w siłę i zaczną niszczyć Polaków tak jak teraz robią szaulisy.

 5. zefir
  zefir :

  Jeżeli uchwała wołyńska polskiego Sejmu ucieszyła Rosję,jak twierdzi M.Przełomiec,oznacza to tyle,że antybanderowski interes Rosji zbieżny jest z antybanderowskim interesem Polski.Nie ma się więc czym smucić,są raczej powody do radowania się,że Polska może mieć antybanderowskiego silnego partnera : Rosję.