Już od połowy maja Ukraińcy z obszarów przy granicy Rumunii będą mogli do niej wjeżdżać bez wizy – jak potwierdziła rumuńska konsul generalny w Czerniowcach Eleonoru Moldowan.

Z bezwizowego wjazdu do Rumunii będą mogli korzystać mieszkańcy pasa ukraińskiego terytorium o rozciągłości 35-50 kilometrów od rumuńskiej granicy. Obejmie on tereny w obwodach czerniowieckim, odeskim, iwano-frankowskim, zakarpackim. Porozumienie o uruchomieniu małego ruchu granicznego podpisano jeszcze 4 października zeszłego roku i „obecnie znajduje się w ostatnim stadium ratyfikacji” – jak zapewniała konsul Moldowan. Według niej „Wyjaśniamy teraz wszystkie techniczne uwarunkowania aby umowa weszła w życie w ciągu kilku dni lub tygodni”.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz