Lwów: 3 lata więzienia za podróbki UEFA

Na karę 3 lat więzienia w zawieszeniu został skazany lwowski przedsiębiorca w związku ze złamaniem praw autorskich UEFA. Jest to pierwszy taki wyrok dotyczący produkcji nielegalnych towarów. Podrobione produkty, przede wszystkim odzież, można znaleźć głównie na bazarach.

Decyzję podjął jeden z lwowskich sądów. Mężczyzna produkował odzież ze znakami towarowymi należącymi do UEFA. Wszystkie ubrania, materiały, a także sprzęt używany do ich przygotowania zostaną zniszczone. Magazyn nielegalnych produktów został wykryty przez milicję pod koniec maja.
Już wiosną kancelarie adwokackie zajmujące się ochroną praw UEFA alarmowały, że przed Euro 2012 znacznie wzrasta liczba podrobionych towarów ze znakami firmowymi należącymi do tej organizacji. Liczba przypadków, którymi zajmowali się ukraińscy adwokaci jest dwukrotnie wyższa od tej, jaką zanotowano w czasie 2 poprzednich Mistrzostw Europy: w Austrii i Szwajcarii oraz w Portugalii. Najczęściej producenci nielegalnych towarów, po pierwszym liście z kancelarii prawniczej, niszczyli towar i zapewniali, że nie będą dalej naruszać prawa.IAR/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz