Szwedzka firma zbrojeniowa Saab otrzymała kontrakt na produkcję naziemnego systemu obrony powietrznej RBS 70 NG i radaru Giraffe 1X dla Łotwy.

Firma Saab otrzymała zamówienie na naziemny system obrony powietrznej RBS 70 NG i radar Giraffe 1X od łotewskiego Ministerstwa Obrony. Dostawy rozpoczną się w 2022 roku.

“Radar Giraffe 1X w połączeniu z RBS 70 NG jeszcze bardziej wzmocni zdolności łotewskiej obrony powietrznej, umożliwiając lepszą wydajność” – czytamy w komunikacie prasowym.

„Nasza szeroka wiedza w zakresie naziemnej obrony powietrznej pozwala nam oferować kompletne rozwiązania w tym obszarze. Dzięki temu zamówieniu Narodowe Siły Zbrojne Łotwy otrzymają radar Giraffe 1X z najlepszymi w swojej klasie możliwościami, a także najskuteczniejszy na świecie system obrony powietrznej krótkiego zasięgu RBS 70 NG” — mówi Mats-Olof Rydberg, szef Marketing i Sprzedaż, jednostka biznesowa Saaba Systemy Rakietowe.

Zobacz też: Łotwa rozebrała most na granicy z Białorusią, przy granicy z Rosją [+VIDEO]

RBS 70 NG jest używany przez wiele krajów na całym świecie, w tym w Szwecji, Czechach i Brazylii. Najnowsza wersja oferuje automatyczne śledzenie celu oraz wbudowany celownik nocny. Giraffe 1X jest kontraktem dla wielu klientów i jest naprawdę kompaktowym, lekkim i wydajnym radarem 3D. Giraffe 1X może być używany do zadań obejmujących naziemną obronę powietrzną, przeciwdziałanie bezzałogowym systemom powietrznym (C-UAS) i ochronę terenu, a także do zastosowań morskich dla wszystkich typów jednostek pływających.

Kresy.pl/Saab

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply