Przewodniczący FDP Christian Lindner powiedział, że w polityce wobec Rosji należy połączyć „konsekwencję z gotowościa do dialogu”.

Jak wyjaśnił szef niemieckich liberałów, który być może wkrótce dołączy do niemieckiej koalicji rządzącej, „Uważamy za rozsądne połączenie (w polityce wobec Rosji) konsekwencji z gotowością do dialogu. Konsekwencja oznacza, że nie powinno się z jednej strony narzekać na łamanie przez Rosję prawa międzynarodowego, a z drugiej strony, jakby nigdy nic, realizować projektu budowy gazociągu (Nord Stream 2).”Lindner dodał, że „powinno się w formacie G8 powrócić do rozmów z Władimirem Putinem, by wysondować, czy byłby skłonny do zmiany swojej polityki”. Lindner skrytykował szefa MSZ Sigmara Gabriela z SPD. „Dla FDP nie wchodzi w rachubę to, co niedawno zaproponował Gabriel, a mianowicie jednostronna rezygnacja z sankcji wobec Rosji bez żadnych warunków” – wyjaśnił.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Według Lindnera, oczekiwanie, że Władimir Putin zrezygnuje z Krymu jest oczekiwaniem nierealistycznym. Uważa, że należy odsuwać na dalszy plan konflikty, „by zastanowić się, co jest w zasięgu możliwości”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szef FDP opowiedział się za odłożeniem na bok sprawy Krymu

W sierpniu Linder twierdził, że „Rosja ma miejsce w naszym domu – Europie – jeżeli znów zacznie przestrzegać domowego regulaminu”.

Kresy.pl / PAP

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz