Przewodniczący FDP Christian Lindner powiedział, że w polityce wobec Rosji należy połączyć „konsekwencję z gotowościa do dialogu”.

Jak wyjaśnił szef niemieckich liberałów, który być może wkrótce dołączy do niemieckiej koalicji rządzącej, „Uważamy za rozsądne połączenie (w polityce wobec Rosji) konsekwencji z gotowością do dialogu. Konsekwencja oznacza, że nie powinno się z jednej strony narzekać na łamanie przez Rosję prawa międzynarodowego, a z drugiej strony, jakby nigdy nic, realizować projektu budowy gazociągu (Nord Stream 2).”

Lindner dodał, że „powinno się w formacie G8 powrócić do rozmów z Władimirem Putinem, by wysondować, czy byłby skłonny do zmiany swojej polityki”. Lindner skrytykował szefa MSZ Sigmara Gabriela z SPD. „Dla FDP nie wchodzi w rachubę to, co niedawno zaproponował Gabriel, a mianowicie jednostronna rezygnacja z sankcji wobec Rosji bez żadnych warunków” – wyjaśnił.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Według Lindnera, oczekiwanie, że Władimir Putin zrezygnuje z Krymu jest oczekiwaniem nierealistycznym. Uważa, że należy odsuwać na dalszy plan konflikty, „by zastanowić się, co jest w zasięgu możliwości”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szef FDP opowiedział się za odłożeniem na bok sprawy Krymu

W sierpniu Linder twierdził, że „Rosja ma miejsce w naszym domu – Europie – jeżeli znów zacznie przestrzegać domowego regulaminu”.

Kresy.pl / PAP

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz