Szefowie dyplomacji Rosji i Jordanii wezwali strony konfliku wokół Strefy Gazy do natychmiastowego zaprzestania działań zbrojnych.. Ministrowie Siergiej Ławrow i Nasser Judeh omówili sytuację w Sterfie Gazy w trakcie rozmowy telefonicznej, która odbyła się z inicjatywy strony jordańskiej.
Służba prasowa rosyjskiego MSZ poinformowała, że ministrowie” wyrazili poważne zaniepokojenie eskalacją napięcia, kontynuowaniem ostrzałów terytorium Izraela i nieproporcjonalnymi uderzeniami w Strefę Gazy oraz pogłębieniem się humanitarnych problemów ludności”.
Również prezydent Rosji podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej z prezydentem Egiptu zaapelował o powstrzymanie konfrontacji zbrojnej w Strefie Gazy. O sytuacji wokół Strefy Gazy rosyjski prezydent rozmawiał wczoraj telefonicznie także z premierem Turcji.





























