Dwóch byłych posłów, dwóch profesorów, dwóch prawników i jeszcze kilku polskich „Słowian” wysłało list do Wladimira Putina. Chwaląc metody zastosowane przez byłego KGB-istyna Ukrainie domagają się powołania Światowej Rady Słowian i gratulują narodowi rosyjskiemu „obecnych władz Federacji”.

List do Wladimira Putinapodpisali m.in. Zygmunt Wrzodak i Zdzisław Jankowski – byli posłowie na Sejm RP. Wśród sygnatariuszy jest także prof. Anna Raźny i prof. Jan Szarliński. Autorzy listu – choć bardzo słusznie diagnozują przyczyny upadku Europy Zachodniej oraz nierzadko trafnie opisują zgubne postawy polskich mediów wobec ukraińskiej rewolucji, znaleźli kuriozalny sposób na rozwiązanie problemów Starego Kontynentu. Rozwiązaniem tym ma być bratnia pomoc Putina narodom słowiańskim (sic!).

Sygnatariusze listu domagają się od prezydenta Rosji „powołania Światową Radę Słowian, jako platformy kontaktu i porozumienia miedzy naszymi plemionami”. Owa rada „składałaby się z przedstawicieli wszystkich krajów słowiańskich wyłonionych w poszczególnych krajach słowiańskich spośród osób zaangażowanych w działalność w organizacjach opozycyjnych w stosunku do posłusznych obcym, zainstalowanych marionetkowych reżimów”. To nic innego jak wezwanie do budowania w Polsce rosyjskiej agentury!

Zdumienie może budzić naiwność autorów listu – sądzą oni bowiem, że podpułkownik KGB, instalujący na czele Cerkwii prawosławnej innego agenta tej formacji, jest tym, który może uratować chrześcijańskie dziedzictwo Europy. „Głównym zadaniem Światowej Rady Słowian wraz ze swym zapleczem w swoich krajach byłoby opracowywanie i upowszechnianie wspólnych działań obronnych przed zniszczeniem naszej chrześcijańskiej wspólnoty słowiańszczyzny oraz stworzenie możliwości rozpowszechniania informacji dla wszystkich narodów słowiańskich” – czytamy w liście.

Z listu wynika także, że jego autorzy nie identyfikują się ani jako katolicy, ani jako Polacy, ale jako Słowianie. „Nasza propozycja wynika z przyspieszenia destrukcyjnych działań obozu bardzo wrogiego wobec Słowian, a zarazem z niedostatecznych możliwości swobodnych działań w rodzimych krajach” – napisali.
„Gratulujemy Wam, naszym słowiańskim braciom Rosjanom, (który jako pierwszy Naród na świecie zapłacił ogromną cenę ludobójczego bolszewizmu, sponsorowanego przez to samo środowisko lichwiarzy, co obecnie na Ukrainie), obecnych władz Federacji Rosyjskiej” – czytamy w kuriozalnym liście.

PCh24.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jan53
  jan53 :

  Coz.Lista intelektualnie poraza.Szczegolnie p.Wrzodak – były przewodniczący ZM.Mech.”URSUS” w Ursusie którym pomogl upaść.Byly poseł – mieszkaniec Mazowsza który kandydowal do sejmu z listy LPR z………Podkarpacia,bo na Mazowszu wiedziano co to za „gagatek” i by nie przeszedł.Karjerowicz i korytozerca.

  • tutejszym
   tutejszym :

   Pan Wrzodak nie pomógł upaść ZM. „URSUS”. On te Zakłady położył, pieniądze na restrukturyzację zostały zmarnotrawione i poszły na pensje i inne wypłaty. Amerykańska oferta produkcji ciągników została odrzucona. Pan Wrzodak ponosi jedno osobową ( w znacznej mierze ) odpowiedzialność za upadek Zakładów Ursusa. Wiec wyborczy tego pana w Ursusie skończył by się prawdopodobnie bardzo źle dla jego kondycji fizycznej i znacznym uszczerbku na urodzie. Na psychice nie, jeden kołek w płocie posiada 100 jednostek Wrzodaka ( jednostka wrażliwości psychicznej ).

 2. budzik
  budzik :

  słowianie za dyche…..jeśli ruch słowianofilski ma być pasem transmisyjnym Moskwy…to ja mam w nosie takich słowian…..a swoja droga trzeba mocno upaść na głowę by słać tak wiernopoddańcze listy……..a może coś skrobniećie do banderowców wyznając im miłość.???….wszak to też SŁOWIANIE ???