Sąd w Pruszkowie umorzył sprawę aktorki Barbary Kurdej-Szatan, oskarżonej o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Miało to związek ze sztucznie wywołanym przez władze Białorusi kryzysem migracyjnym. O decyzji sądu poinformował mecenas Jacek Dubois. Prokuratura zapowiedziała, że złoży zażalenie.

Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowała w środę: „Sąd Rejonowy w Pruszkowie postanowieniem z dnia 6 grudnia 2022 r. umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej Barbarze K.-S. uznając, że czyn zarzucany oskarżonej nie zawiera znamion czynu zabronionego”. Wcześniej o decyzji sądu poinformował mecenas Jacek Dubois. Postanowienie sądu jest nieprawomocne.

„Stronom przysługuje zażalenie do Wydział Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie” – podkreśla sekcja prasowa.

Prokuratura zapowiedziała, że złoży zażalenie. „W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami 'maszyny bez mózgu i serca’ oraz 'mordercy’ w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy” – oświadczyła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz.

„Wskazana wypowiedź w żadnej mierze nie mieściła się w granicach wolności słowa. Fakt, że była ona emocjonalna nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu” – dodała.

Zobacz także: Frasyniuk obraził żołnierzy – sąd warunkowo umarza sprawę

Na początku listopada ubiegłego roku Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie następujący wpis: „To jest ku**a +straż graniczna+ ????? +Straż+ ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!”.

Zobacz także: Ochojska porównała Straż Graniczną do Eichmanna. Morawiecki reaguje

Czytaj także: Europosłanka KO porównała Straż Graniczną do niemieckich i sowieckich zbrodniarzy

wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. r2d2
    r2d2 :

    Moim zdaniem, poziom „pani aktoreczki” można porównać do poziomu Pana Kononowicza oraz (moim zdaniem, podkreślam) powinna zostać skazana na kilkuletnią prace społeczną np. w ośrodku dla „nielegalsów”.
    Ale to moje zdanie.
    Od pewnego czasu zastanawiam się czy problem jest z sędziami czy z prawem, a może i z tym i z tym?