Mieszkańcy Ukrainy nie będą już mogli nabyć książek wydanych w Rosji. Decyzja jest kolejną sankcją po zbrojnym ataku tej pierwszej na Ukraińców.

Ukraiński państwowy komitet do spraw radia i telewizji wydał zarządzenie zabraniające importowania i rozpowszechniania na terytorium kraju książek wydanych przez rosyjskie instytucje i przedsiębiorstwa, podała w poniedziałek agencja informacyjna UNIAN.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Decyzja ta obejmuje już wydane zezwolenia na import książek z Rosji. Według UNIAN decyzja ta została podjęta przez Goskomteleradio jeszcze „na początku marca”. Uzasadnieniem dla decyzji jest wojna jaką 24 lutego Rosja rozpoczęła przeciwko Ukrainie z użyciem poważnych sił militarnych i różnych rodzajów broni.

To nie pierwsze tego rodzaju posunięcie władz Ukrainy, które już od 2014 r. rozpoczęły ograniczać dostępność wielu rosyjskich utworów kulturowych, które uznały za szkodliwe politycznie. Już wówczas zakazano na Ukrainie kilkadziesiąt rosyjskich filmów i seriali. W kolejnych latach katalog rosyjskich utworów zakazanych na terytorium Ukrainy był rozszerzany. Wśród nich znalazły się znane i popularne dzieła popkulturowe.

Czytaj także: Ponad 1,7 mln osób przekroczyło granicę Polski i Ukrainy

unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz