Posłowie klubu udostępnili wzór wniosku do Urzędu Skarbowego, mający pozwolić na odzyskanie pieniędzy zabranych przez fiskusa w ciągu ostatnich 5 lat.

Posłowie Kukiz’15 publikując wzory dokumentów wskazują orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 października 2015 roku, dotyczącego ustawy o podatku od osób fizycznych. Można w nim przeczytać: W zakresie, w jakim nie przewiduje mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek, gwarantującego co najmniej minimum egzystencji, jest niezgodny z art. 2 i art. 84 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Przepis ten we wskazanym wyżej zakresie powinien stracić moc obowiązującą z dniem 30 listopada 2016 r.

Wczoraj w komentarzu dla naszego portalu o niekonstytucyjnym działaniu PiS w kwestii kwoty wolnej od podatku oraz zapowiedzi działania klubu Kukiz’15 mówił poseł ugrupowania Marek Jakubiak.

Dzisiaj posłowie klubu Kukiz’15 zaprezentowali wniosek o zwrot nadpłaty podatku PIT argumentując go wyrokiem TK w sprawie kwoty wolnej od podatku. Posłowie stwierdzili, że wysokość kwoty wolnej jest niekonstytucyjna, z powodu nie uwzględniania minimum egzystencji. Poseł Norbert Kaczmarczyk powiedział: Kwota [wolna od podatku] ta jest skandalicznie niska i nie pozwala na zabezpieczenie nawet podstawowych potrzeb.

Posłowie Kukiz15 oświadczyli: Zachęcamy obywateli, by składali swoje wnioski o zwrot nadpłaty podatku według naszego wzoru. Zalejmy Urzędy Skarbowe naszymi żądaniami i pokażmy, że nie godzimy się na obchodzenia prawa przez rząd PiS-u. Celem akcji jest odzyskanie pieniędzy zabranych przez fiskusa za ostatnie 5 lat. Każdy obywatel powinien odzyskać ok. 3000 złotych.

kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz