Kto wygrałby wybory w czerwcu? [SONDAŻ]

Najnowszy sondaż GfK pokazuje, że jak na razie sytuacja na scenie politycznej w pewnym sensie ulega stabilizacji.

Na pierwszym miejscu ponownie znalazło się PiS z Solidarną Polską i Polską Razem (43,1 proc.) – to o 7 pkt. proc. więcej, niż w badaniu majowym. Drugie miejsce zajęła PO z wynikiem niespełna 29 proc. Od maja poparcie dla tej partii zmniejszyło się o 11 pkt. proc. Z kolei na ugrupowanie Pawła Kukiza chęć oddania głosy deklaruje 15,1 proc. wyborców.Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego, a ich wyniki wyniosły poniżej 4%. Poza parlamentem znalazłyby się: PSL (3 proc., spadek o 3 punkty proc.), SLD (3 proc., spadek o 1 punkt proc.), NowoczesnaPL Ryszarda Petru (2 proc., pierwszy raz ujęta w badaniu), KORWiN (2 proc., spadek o 2 punkty proc.), Twój Ruch (0,3 proc., wynik bez zmian), Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (0,2 proc.), Ruch Narodowy z Unią Polityki Realnej (0,1 proc.), Partia Kobiet (0,1 proc.), Stronnictwo Demokratyczne (0,1 proc.). 2 proc. respondentów wskazało „inna partię”.

Według badania frekwencja w czerwcu mogłaby wynieść aż 64 proc. 28 proc. badanych zdecydowanie deklaruje chęć wzięcia udziału w głosowaniu, a 36 proc. – raczej zagłosuje. 6 proc. Polaków nie jest pewnych udziału w wyborach.

Badanie przeprowadzono w dniach 11-14 czerwca 2015 r. metodą wywiadów bezpośrednich w domach respondentów. W badaniu wzięło udział 1020 pełnoletnich Polaków wylosowanych z bazy PESEL.

TVN24 / wPolityce.pl / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz