„Jeśli dzisiejszy ONR usiłuje nawiązać do przedwojennego ONR – to trzeba go zniszczyć” – pisze Janusz Korwin-Mikke.

Lider partii KORWiN odniósł się do sobotnich, białostockich obchodów 82. rocznicy powstania ONR. „Natychmiast Komisja Episkopatu Polski odcięła się, Kuria przeprosiła – a Rzecznik Praw Obywatelskich „podjął SPRAWĘ z Urzędu”. Parodia” – napisał europoseł na Facebooku (wszędzie pis. oryg.).

„Powiedzmy jednak jasno: ONR to była chorobliwa narośl na ruchu narodowym”– podkreślił Korwin-Mikke. „ONR – to wykwit tragicznego XX wieku. Z anarchistów zrobili się wtedy “anarcho-syndykaliści”, z liberałów “liberalni d***kraci”, z chrześcijańskich d***kratów “chrześcijańscy socjal-d***kraci” (jak CSU). Również ONR usiłował zniszczyć konserwatywno-liberalne Stronnictwo Narodowe, zastępując je ideami narodowo-socjalistycznym”.Przypominał, że papieże potępiali „doktryny kolektywistyczne”, zarówno komunizm i socjalizm, jak i nacjonalizm i etatyzm

Korwin-Mikke uważa, że jeśli współczesny ONR chce nawiązywać do przedwojennej organizacji o tej nazwie, to należy go unicestwić:

Jeśli dzisiejszy ONR usiłuje nawiązać do przedwojennego ONR – to trzeba go zniszczyć.Ale nie metodami, których używają skorumpowani politycy i idący na ich pasku biskupi. I nie wymachując Hitlerem – socjalizm bez Hitlera jest jeszcze groźniejszy! Ilu ludzi wymordowali hitlerowcy? Kilkanaście milionów? Gdyby nie socjalizm, Europa liczyłaby o 200 milionów ludzi więcej – i nadal rządziłaby światem! Idea socjalizmu – każdego socjalizmu – musi być zdemaskowana, ośmieszona i wyrugowana do cna ze świadomości ludzkiej”.

Facebook.com/ Kresy.pl

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • fiesta
   fiesta :

   Korwin-Mikke to osobnik o pogladach liberalno-globalistycznych czyli sprzecznych z polskimi pogladami narodowymi i jego wsciekla napasc na ONR jest tego dobitnym przykladem.
   Ale to dobrze, ze zdemaskowal sie sam i ulatwil tym samym zadanie innym – dla mnie K-M byl zawsze podejrzanym osobnikiem i w zargonie ulicznym byl jak “wirazka” (pol ch*ja, pol ptaszka).
   Polakom nie trzeba wyjasniac i ich przekonywac co do szlusznosci narodowego charakteru panstwa polskiego, w ktorym licza sie przede wszystkim interesy narodowe Polski i Polakow, a nie interesy obcych grup i obych wplywow.
   W zwiazku z tym symbolicznie spuszczam wode po K-M.

 1. leo69
  leo69 :

  Ozajasz Goldberg – dał głos auuu. auu. . Ruch Narodowy jego odłam jakim jest ONR kojarzy mu się z faszyzmem , narodowym socjalizmem, i nawołuje do niszczenia . Koszerny stary dziad.

 2. leszek1
  leszek1 :

  Temu pozerowi juz wszystko pokickalo sie na starosc. Chce udowodnic, ze Oboz Narodowo Radykalny tworzyli Socjalisci. Zaczyna przypominac mi wypowiedzi pana Petru. Same klamstwa w demagogicznym sosie.