Południowokoreańska armia poinformowała w niedzielę, że Korea Północna najprawdopodobniej dokonała próbnych wystrzałów pocisków artyleryjskich w kierunku morza u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego. Agencja AP zwraca uwagę, że USA wysłały kilka dni wcześniej do Korei Południowej zaawansowane odrzutowce myśliwskie na wspólne ćwiczenia z armią południowokoreańską.

Kolegium szefów sztabów południowokoreańskiej armii przekazało, że wykryło w niedzielę wiele śladów po wystrzałach artyleryjskich, które zostały dokonane prawdopodobnie w niedzielę po południu przez Koreę Północną – podaje agencja AP. Podkreślono, że armia Korei Południowej pozostaje w stanie gotowości w ścisłej koordynacji ze Stanami Zjednoczonymi.

Biuro prezydenta Korei Południowej poinformowało, że podejrzane wystrzały miały miejsce u zachodnich wybrzeży Korei Północnej.

AP zwraca uwagę, że USA wysłały kilka dni wcześniej do Korei Południowej zaawansowane odrzutowce myśliwskie na wspólne ćwiczenia z armią południowokoreańską.

Zobacz także: Międzynarodowa agencja poinformowała o rozbudowie instalacji jądrowych KRLD

Korea Północna przeprowadziła w tym roku liczne testy uzbrojenia.

W czerwcu Korea Północna wystrzeliła osiem pocisków krótkiego zasięgu w kierunku morza u wschodniego wybrzeża, dzień po tym, jak Korea Południowa i Stany Zjednoczone zakończyły ćwiczenia morskie na Morzu Filipińskim.

W kwietniu przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zagroził po raz kolejny, że Pjongjang może „prewencyjnie” użyć swojej broni jądrowej do „zwalczania wrogich sił”.

KELD wystrzeliła w styczniu dwa taktyczne pociski kierowane.

Zobacz także: Północnokoreański pocisk rakietowy osiągnął prędkość Mach 10

apnews.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply