W niedzielę wielkanocną 41-letni pijany Ukrainiec uderzył swoim audi A3 w jadący przed nim samochód, doprowadzając do śmierci jednej osoby. Sprawca miał 2 promile alkoholu.

W niedzielę ok. godz. 16:00 doszło do wypadku drogowego na trasie Nowy Tomyśl – Wolsztyn, na wysokości miejscowości Boruja Nowa. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby, niestety jedna z nich zmarła. Policja informuje, że sprawca wypadku – 41-letni Ukrainiec – był pod wpływem alkoholu.

Wstępne ustalenia wskazują, że obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w poprzedzający go pojazd, jadący w tym samym kierunku.

Fakt podał, powołując się na ustalenia policji, że 41-latek miał wyprzedzać sporo pojazdów. “Podczas jednego z takich manewrów nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w microcara jadącego przed nim w tym samym kierunku” – przekazał w rozmowie z Faktem sierżant sztabowy Mariusz Majewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Ukrainiec wydmuchał 2 promile alkoholu. Został zatrzymany. Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymani również pasażera audi, który również był nietrzeźwy.

W wyniku zdarzenia zginął 69-letni kierowca drugiego pojazdu, a podróżująca z nim 66-letnia pasażerka została przetransportowana przez śmigłowiec LPR do szpitala w Poznaniu.

Przeczytaj: Pijany Ukrainiec spowodował śmiertelny wypadek. Trafił do aresztu

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce cudzoziemcy. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

Według danych z KGP, w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50 proc. obcokrajowców z zarzutami), a dalej Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Zobacz także: Policja znów podała dane dot. przestępczości cudzoziemców. Dominują Ukraińcy i Gruzini

fakt.pl / poznan.tvp.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply