Kim Dzong Un nazwał Stany Zjednoczone największym wrogiem Korei Północnej i podkreślił, że Pjongjang powinien nadal rozbudowywać swój arsenał nuklearny. Wskazał także na plany rozwoju relacji z Moskwą i Pekinem.

Lider Korei Północnej Kim Dzong Un powiedział na VIII Kongresie Partii Robotniczej Korei, który rozpoczął się 5 stycznia, że jego kraj planuje rozwijać stosunki z Rosją i Chinami – poinformowała w sobotę agencja informacyjna KCNA z Korei Północnej.

Kim Dzong Un podkreślił, że Pjongjang położył podwaliny pod rozwój i rozszerzenie przyjaznych stosunków z Moskwą, a także otrzymał gwarancje zacieśnienia więzi z Pekinem.

Północnokoreański przywódca zaznaczył, że Waszyngton jest głównym wrogiem Pjongjangu. Zauważył też, że polityka USA wobec KRLD pozostanie niezmieniona, niezależnie od tego, kto stanie na czele administracji waszyngtońskiej.

W opinii Kim Dzong Una Stany Zjednoczone mogą poprawić stosunki z jego krajem tylko poprzez porzucenie „wrogich zamiarów”.

Podkreślił on również, że Pjongjang powinien nadal rozwijać swój arsenał nuklearny, ale zapewnił, że KRLD użyje broni jądrowej tylko wtedy, gdy jako pierwsze zaatakują ją wrogie siły.

Kim Dzong Una poinformował także, że Korea Północna kontynuuje program rozwoju broni hipersonicznej i atomowej łodzi podwodnej.

CZYTAJ TAKŻE: USA zwróciły Korei Południowej 12 baz wojskowych. Koszty uprzątnięcia terenu poniesie Korea

Kresy.pl / tass.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply