Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas uroczystości 9 maja w Kijowie zapowiedział budowę pomnika poświęconego poległym w walkach na wschodzie kraju.

Pomnik zgodnie z zapowiedziami ukraińskiego prezydenta miałby powstać na terenie Narodowego Muzeum Historii Ukrainy W Czasie II Wojny Światowej. – To właśnie w tym miejscu stanie pomnik upamiętniający naszą wojnę obronną z Rosją. Razem z Narodowym Muzeum Historii Ukrainy W Czasie II Wojnie Światowej będzie to wspólny Pomnik Ukraińskich Bohaterów –  mówił Poroszenko.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ukraiński prezydent podkreślił również, że Ukraina potępia rosyjskie próby wykorzystania zwycięstwa nad nazizmem w imperialnych i ekspansyjnych celach.

– Kategorycznie potępiamy próby Moskwy wykorzystywania zwycięstwa nad nazizmem w drugiej w II wojnie światowej w celu zaspokojenia jej rewanżystowskich, imperialnych i ekspansyjnych potrzeb. Druga wojna światowa skończyła się 72 lata temu, a Kreml wciąż traktuje Ukrainę jak podzieloną na cztery fronty w latach czterdziestych – zazynaczył.

Czytaj również: Poroszenko porównał Rosję do krokodyla

kresy.pl/ Radio Swoboda

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz